Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Telefondan Canlı Yayın Yapma Uygulamaları (Periscope ve Meerkat)

Telefondan Canlı Yayın Yapma Uygulamaları (Periscope ve Meerkat)

0

Telefondan canlı yayın yapmak her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Türkiye’de de Cem Yılmaz, Demet Akalın, İdo, İrem Derici, Burcu Esmersoy gibi ünlü isimler telefondan canlı yayın yapmaya başladılar. Peki bu ünlü isimler telefondan nasıl canlı yayın yapıyorlar. Aslında telefondan canlı yayın yapmak çok kolay. Siz de telefonunuzdan canlı yayın yapabilirsiniz.

Telefondan canlı yayın yapmamızı sağlayan iki popüler uygulama var bunlar Periscope ve Meerkat. Cem Yılmaz canlı yayın yapmak için Periscope programını kullanan ünlülerden biri.

periscope

 

Meerkat şubat ayında hayatımıza girdi ve hızlı bir yükseliş yakaladı. Merkaat Twitter üyelik sistemini kullanıyor ve Twitter’la çok benzeyen bir yapısı bulunuyor. Hal böyle olunca Twitter’da boş durmadı ve Mart ayında kendi uygulaması olan Periscope uygulamasını geliştirdi. Sonuç olarak her iki uygulama da Twitter temellerine dayanıyor ve kullanıcı kitlesi oldukça fazla. Ancak Periscope twitter’ın olmasından dolayı daha fazla bir yükselişe sahip.

Periscope ve Meerkat uygulamaları şuan için iOS telefonlarda çalışıyor. Android tarafında yaşanan küçük problemler neticesinde Periscope uygulaması android markete halen girmiş değil ancak kısa bir süre içinde Periscope uygulamasını da android marketteki yerini alacak.

Periscope ve Meerkat iOS uygulamalarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Periscope iOS indir

Meerkat iOS indir

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın