Telefonda Bulunması Gereken 5 Fotoğraf Uygulaması

Akıllı telefonların en çok kullanılan özelliği kuşkusuz kamerasıdır. En güzel anlarımızı fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek istiyoruz. Çektiğimiz fotoğraflara efektler vererek, filtreler ekleyerek onları daha güzel hale getirmek için geliştirilen birçok uygulama bulunuyor. Bu yazımızda sizler için en iyi fotoğraf uygulamalarını araştırdık. Bu uygulamalar android ve ios telefonlarda kullanılabilmektedir.

1 . Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar uygulaması her hangi bir efekt uygulaması değil ama her telefonda bulunması gereken bir uygulama. Çünkü Google Fotoğraflar uygulaması çektiğiniz fotoğraf ve videoları ücretsiz olarak google hesabınıza kopyalıyor. Böylece ileride telefonunuzun başına birşey gelse bile fotoğraflarınıza google hesabınızdan erişebiliyorsunuz.  Google Fotoğraflar uygulaması 16MP’den az olan fotoğraflar ve 1080p videolar için sınırsız ve ücretsiz alan sunmaktadır. Ayrıca fotoğraf ve videoların yedeklenmesi için sadece wi-fi bağlantısını seçebiliyorsunuz. Böylece bir wifi ağına bağlandığınız zaman fotoğraf ve videolarınız otomatik olarak yedekleniyor. Google hesabınıza bağlanıp istemediğiniz fotoğrafları da silebiliyorsunuz. Google Fotoğraflar 16 GB depolama alanına sahip iPhone kullanıcıları için ilaç gibi gelecektir.google-fotograflar

 

2. Prisma

prisma

2016 yılında çıkan Prisma uygulaması ilk çıktığı günden itibaren en beğenilen fotoğraf uygulaması oldu. Başta iOS’a gelen uygulama ardından Android kullanıcılarına da sunuldu. Birbirinden güzel filtreler içeren uygulama fotoğrafları birer sanat eserine dönüştürüyor dersek abartmış olmayız. Prisma uygulamasının ayarlar bölümünden Water mark özelliğini pasif hale getirerek fotoğraflarınızın üzerine Prisma logosu koymasını da engelleyebilirsiniz.

 

3. Retrica

retrica

Retrica en eski ve halen en popüler fotoğraf filtreleme uygulamalarından biri. Retrica’yı bilmeyen sanırız kalmamıştır ama yine de böyle bir listede Retrica’ya yer vermeseydik büyük haksızlık etmiş olurduk. Retrica’nın tek kötü yanı ise ücretsiz versiyonda az sayıda filtre olması.

 

4. PIP Kamera

pip-kamera

PIP Kamera eğlenceli ve farklı fotoğraflar oluşturmayı sevenler için güzel bir fotoğrafçılık uygulaması. PIP Kamera uygulaması fotoğraflarınızı bir su damlası veya su şişesi üzerine yerleştirmenizi sağlıyor. Farklı fotoğraf uygulaması arayanların beğeneceği türden bir uygulama.

5. B612

b612

B612, 2015 Red Dot “Best of the Best” (En iyinin en iyisi) Ödülünü kazanmış oldukça başarılı ve beğenilen bir selfie uygulaması. Sıkça selfie çekenlerin telefonunda kesinlikle bulunması gereken B612 ayrıca 3 ve 6 saniyelik selfie videoları da çekiyor. B612 uygulaması içinde birçok filtre ve efekt barındırmasının yanında kolaj oluşturma konusunda da oldukça başarılı.

 

Yorum yapın