Anasayfa BLOG Telefon Hızlı Şarj Olmuyor

Telefon Hızlı Şarj Olmuyor [Pratik Çözüm]

10
PAYLAŞ

Artık birçok telefon hızlı şarj özelliğine sahip. Ancak belli bir kullanımdan sonra telefonda hızlı şarj olmama sorunları yaşanabiliyor. Telefon hızlı şarj olmuyor sorununun çözümü yazımızda.

Hızlı şarj olma özelliği bulunan telefonların hızlı şarj edilebilmesi için hızlı şarj özelliği bulunan şarj aleti gerekmektedir. Telefon ile beraber gelen orijinal şarj cihazı ilerleyen zamanlarda hızlı şarj etmemeye başlayabiliyor. Bunun birçok sebebi olabileceği gibi en temel sebeplerden biri hızlı şarj aleti ile hızlı şarj özelliği olmayan telefonların şarj edilmesidir. Hal böyle olunca şarj aleti hızlı şarj olan telefona bağlandığında normal hızda şarj edebilmektedir.

Bu sorunu aşmak için yapabileceğiniz en pratik yol şarj aletini telefona takıp çekmek ve hızlı şarj olmaya başlayana kadar bunu denemektir. Genellikle 2-3 deneme sonrasında telefonunuz hızlı şarj olmaya başlayacaktır. Zaten telefon hızlı şarj olmaya başladığında kalan süreden hızlı olduğunu anlayabileceğiniz gibi şarjın yanında hızlı şarj yazacaktır.

10 YORUMLAR

  1. %5veya%6 falandı şarja taktığımda 2 saat’e yakındır şarjda telefon ve şu an şarjı %55?? hızlı şarj özelliği kayboldu ne yapmalıyım

  2. Benim telefonum a5 2017 ve hızlı şarj olma özellği var ve hızlı şarj oluyordu ama farkettimki şu an olmuyor telefonu alalı 5 ay hemen hemen oldu ne yapmalıyım

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz