Bazı kullanıcılar telefon ekranı siyah beyaz oldu diye şikayet etmekte bazı kullanıcılar ise telefon ekranı siyah beyaz yapma nasıl yapılır diye sormaktadır. Bu yazımızda bu iki soruyu da cevaplayacağız. Gelin şimdi siyah beyaz ekran nasıl yapılır ve nasıl düzeltilir resimli olarak anlatalım.

Akıllı telefonlar daha iyi bir ekran deneyimi ve göz konforu için öncelikle ekran parlaklığı özelliğini bizlere sundu. Daha sonra ise Mavi ışık filtresi ile göz rahatlığını bir üst seviyeye çıkardılar. En son olarak ise uyku modu özelliği ile telefon ekranını siyah beyaz yapma özelliği getirdiler. Böylece gece karanlık bir ortamda uyanıp telefona baktığınız zaman, siyah beyaz ekran gözünüzün daha az yorulması sağlandı.

Gelin şimdi Uyku Modu ile telefon ekranını siyah beyaz yapma işlemini anlatalım. Bunu anlatırken aynı zamanda telefonunu yanlışlıkla gece moduna alan ve telefon ekranı siyah beyaz oldu nasıl düzelir diye soranların da sorununu çözmüş olalım.

Telefon Ekranını Siyah Beyaz Yapma

Biz anlatımda Samsung marka telefon kullandık. Ancak diğer telefon markalarında da bu işlemi benzer şekilde yapabilirsiniz.

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Digital Sağlık ve ebeveyn denetimi seçeneğini seçin.
  • Uyku Modu seçeneğini seçin ve açılan ekranda Uyku modu seçeneğini aktif hale getirin.

uyku modu samsung

Ayrıca telefonun hızlı menüsünü kullanarak da cihazınızı uyku moduna alabilirsiniz. Bunun için hızlı menüyü açıp Uyku Modunu seçmeniz yeterlidir. Eğer hızlı menüde Uyku modu yer almıyorsa artı simgesine dokunup Uyku modunu hızlı menüye ekleyebilirsiniz.

uyku modu hizli menuye ekleme

Yukarıda anlattığımız gibi uyku modunu açtığınız zaman, siz kapatana kadar telefon ekranı siyah beyaz olacaktır. Eğer isterseniz Saat uygulamasında, uyku modu için bir alarm ayarlayabilir ve uyku modunun belirlediğiniz saatte kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap