Spotify, birçok insanın istediği bir özellik olan Şarkı Sözleri özelliğini nihayet kullanıma sundu. Artık en sevdiğiniz şarkıların sözlerini Spotify’da bulabilirsiniz. Her şarkının altında o şarkıya ait Şarkı Sözleri yer almaktadır. Hem de şarkıyla senkronize olarak ilerlemektedir.

Spotify’ın yeni güncellemesiyle birlikte, Spotify’dan hiç ayrılmadan en sevdiğiniz şarkıları çalarken zamanla senkronize edilmiş şarkı sözlerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Spotify’ın şarkı sözü özelliği Musixmatch ile ortak çalışır ve hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Spotify’da şarkı sözlerini masaüstü, mobil ve TV uygulamalarında görüntüleyebilirsiniz. Gelin şimdi Spotify’da şarkı sözleri nasıl açılır resimli olarak anlatalım.

Spotify, desteklenen tüm platformlarda (Android, iOS, TV ve masaüstü) şarkı sözlerini yayınlamaya başladı. Eğer “spotify şarkı sözleri açılmıyor” diyorsanız, cihazınızda Spotify uygulamasını en son sürüme güncellediğinizden emin olun. Bunun dışında, Spotify’da şarkı sözlerini bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.

İçindekiler

Spotify Şarkı Sözleri Açma (Android ve iOS)

  • Android veya iPhone‘da Spotify uygulamasını açın.
  • Şarkı sözlerini görmek istediğiniz şarkıyı açın.
  • Ekranın alt kısmında Şarkı Sözleri yazmaktadır. Şarkı Sözleri kısmında yer alan genişlet simgesine tıklayarak şarkı sözlerini görebilirsiniz.

spotify sarki sozleri acma mobil

Spotify Şarkı Sözleri Açma (Windows ve Mac)

  • Masaüstünde (PC veya Mac) Spotify sitesini açın.
  • Şarkı sözlerini görmek istediğiniz şarkıyı açın.
  • Ekranın alt kısmında yer alan medya oynatma çubuğunda bulunan mikrofon simgesine tıklayın.

spotify sarki sozleri acma pc 1

  • Artık ekranda şarkı sözleri gözükecektir.

Tüm bunlarla beraber Spotify, şarkı sözlerini instagram hikayenizde paylaşma seçeneği de sunmaktaydı. Ancak şimdilik bu kaldırılmış gibi gözüküyor. Yakın zamanda bu özelliğin tekrar gelmesini bekliyoruz.

Paylaş.

Yorum Yap