Ana sayfa Haberler Sony Xperia XZ3, 48 MP Kamera ile Gelebilir

Sony Xperia XZ3, 48 MP Kamera ile Gelebilir

0

Sony Xperia XZ3’ün tanıtımana kısa bir süre kala telefon hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak haber resmimizde gördüğünüz gibi akıllı telefonun görselleri sızdırıldı. Görselde de görüldüğü üzere beklenenin aksine Xperia XZ3 çift arka kamera ile değil tek arka kamera ile geliyor. Ve bu kamera 48 MP olacak.

Tasarım konusunda bir hayli eleştiri alan Sony firması yine eleştirilere kulak asmamış gibi gözüküyor. Yeni Xperia XZ3, Xperia XZ2’nin devamı niteliğinde ve tasarım açısından çok fazla bir değişikliğe sahip değil. Bugün ortaya çıkan bir GFXBench raporunda yeni amiral gemisinin 48 MP arka kamera sahip olacağı gözüküyor.

GFXBench görüntüsünde 4K video yakalayabilen bir 47 megapiksel arka kamera olduğu gözüküyor (karşılaştırmalar genellikle resmi özelliklerden biraz farklılık gösteriyor, dolayısıyla 1 megapiksel farklılık söz konusu). Bu, pazartesi günü duyurulan ve toplam 48 megapikselden oluşan yeni IMX586 görüntü algılayıcısına denk düşüyor.

Ekran görüntüsünde ayrıca Sony Xperia XZ3’ün 12 MP selfie kamerası, Snapdragon 845 chipset, 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına ve Android 8.0 Oreo işletim sistemine sahip olduğu görülüyor. Eğer cihaz 30 Ağustos tarihine kadar çıkmazsa Android P 9.0 ile gelmesi de beklenebilir.

Burada GFXBench’da arama yapıldığında rapor gözükmüyor ve ekran görüntüsünün kesinlik göstermediğini de unutmamak gerekiyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here