Ana sayfa Haberler Sony Xperia XZ Premium Android Oreo Güncellemesi Aldı

Sony Xperia XZ Premium Android Oreo Güncellemesi Aldı

0

Sony bugün resmi blogu üzerinden Xperia XZ Premium modeli için Android Oreo güncellemesinin dağıtılmaya başladığını duyurdu. Sony Xperia XZ Premium kullanıcıları telefonlarına gelecek Android güncelleme bildirimiyle telefonlarını Android Oreo’ya güncelleyebilirler.

Sony resmi blogu üzerinden yaptığı duyuruda Xperia XZ Premium’un Android Oreo ile birlikte birçok farklı yenilik de alacağını duyurdu. Xperia XZ Premium’a Android Oreo güncellemesiyle gelecek diğer özellikler ise şu şekilde:

3D Creator, Xperia XZ1 ve XZ1 Compact’ın lansmanında tanıtılmıştı. 3D Creator,  yüzünüzü, kafanızı veya nesneleri 3B olarak taramanızı ve 3 boyutlu karakterler oluşturmanızı sağlıyor. Oluşturduğunuz 3 boyutlu nesne ve avatarları sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Predictive Capture (smile) özelliği fotoğraf çekeceğiniz zaman bir gülümseme yakalandığında siz deklanşöre basmasanız bile o anı kaçırmaz ve fotoğraf karesini çeker.

Geliştirilmiş ses kalitesi – Önden bakan stereo hoparlörlerde iyileştirme ve kablosuz kulaklık kullanırken yüksek kaliteli sesler için Qualcomm® aptX ™ HD ses desteği.

Uygulama Kısayolları – Uygulama simgesine uzun süre basarak işlem menülerine kolay erişim sağlayan yeniden düşünülmüş uygulama kısayolları.

Otofokus patlama – Hareketsiz nesnelerin dizilerini bulanık olmayan hareketli çekimler için keskin odakta tanır, izler ve yakalar.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here