Ana sayfa Haberler Sony Xperia XA3 Canlı Olarak Görüntülendi

Sony Xperia XA3 Canlı Olarak Görüntülendi

0

Sony’nin bu ayın sonlarında düzenlenecek olan MWC etkinliğinde yeni bir cihaz tanıtması bekleniyorken ve Xperia XZ4 modelini tanıtılacağı söylentileri ortada dolaşırken Xperia XA3 modeline ait olduğu iddia edilen canlı fotoğraflar sızdırıldı.

Sony Xperia XA3 modeline ait olduğu iddia edilen birkaç gerçek fotoğraf sumahoinfo.com sitesinde paylaşıldı. Kaynakta paylaşılan habere göre fotoğraflar bir videodan alınan ekran görüntüleri ve bu yüzden fotoğraflar çok net değil. Fotoğraflar çok net olmasa da telefonun tasarım detaylarını gösteriyor. Fotoğraflar, birkaç gün önce @rquandt tarafından paylaşılan en son render sızıntılarına uygun.

Sony, 21:9 boy/en oranına sahip olan bu telefona CinemaWide ekran adını verecek. Telefonun arka tarafında yatay olarak konumlandırılmış çift kamera görülüyor. Bu kameralardan en az birinin 23 MP olacağı söyleniyor. Telefonun yan tarafında ses kısma düğmeleri ve güç düğmesi olduğu görülüyor.

Telefonun en dikkat çeken şeyi kuşkusuz çok uzun olan ekranı. Daha önce hiç bir telefonda bu boy/en oranı görülmedi. Bundan dolayı Android platformundaki oyun ve uygulamaların bu telefonda düzgün çalışıp çalışmayacağı merak ediliyor. Oyunların böyle bir ekranı düzgün bir şekilde doldurması biraz zaman alabilir.

Ekranın 1.080 x 2.560 piksel FHD çözünürlüğe sahip olduğu söyleniyor. Xperia XA3 ve XA3 Ultra için ekran boyutlarının sırasıyla 5.9 inç ve 6.5 inç olduğu söyleniyor. Bu arada cihazın Snapdragon 660 chipsetten gücünü alması ve Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle bekleniyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here