Anasayfa Haberler Sony, 8 Akıllı Telefon Modeli için Android 10 Müjdesi Verdi

Sony, 8 Akıllı Telefon Modeli için Android 10 Müjdesi Verdi

0

Birçok akıllı telefon üreticisi Android 10 güncellemelerini duyurmaya başlamışken, nihayet Sony‘den de Android 10 güncellemesi hakkında duyuru geldi. Sony, bugün 8 akıllı telefon modelinin Android 10 güncellemesi alacağını duyurdu.

Sony marka telefon kullanıcılarının merakla beklediği açıklama bugün Sony tarafından resmen yapıldı. Sony, resmi blogu üzerinden paylaştığı duyuruda 8 akıllı telefon modeline Android 10 güncellemesi yapacağını duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre güncelleme alacak telefonlar şunlar: Xperia 1, Xperia 5, Xperia 10, Xperia 10 Plus, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ2 Premium ve Xperia XZ3.

Sony Xperia 1 ve Xperia 5 modelleri Aralık ayında Android 10 güncellemesini alacak ilk telefonlar olacak. Diğer altı model ise 2020‘nin başından itibaren güncellemeyi alacaklar. Tabi kesin bir tarih şuan verilmedi. Ayrıca güncellemelerin cihazlara ulaşması bölgeye ve kullanılan operatöre göre farklılıklar gösterebilir.

Sony’nin açıkladığı liste dışında bir telefon kullanıyorsanız biraz şanssızsınız. Ancak ilerleyen zamanlarda Android 10 güncellemesi alacak telefonlar biraz genişleyebilir.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz