Anlık fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Snapchat’te istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Yalnız bilmelisiniz ki snapchatte kişiyi silmek ve engellemek farklı şeylerdir. Bir kişiyi silerseniz arkadaş listenizden silinir ve gönderdiğiniz snapleri görmeye devam eder. Eğer kişinin snaplerinizi görmesini önlemek istiyorsanız kişiyi engellemeniz gerekmektedir. Bir kişiyi engellemeden sildiyseniz ve o kişiyi engellemek istiyorsanız o kişiyi tekrar arkadaş olarak ekleyip engellemeniz gerekmektedir.

Snapchat Kişi Engelleme

  • Snapchat uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan Profil resminize dokunun.
  • Açılan sayfada Arkadaşlarım seçeneğine dokunun.
  • Listeden engellemek istediğiniz kişiye dokunun.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun ve Arkadaşlıkları Yönet seçeneğine dokunun.
  • Engelle seçeneğine dokunun ve açılan uyarı penceresinde Engelle diyerek kişiyi engelleyin.snapchat engelleme

Snapchat Birini Engelleyince Ne Olur?

Snapchat’te birini engellediğiniz zaman karşı tarafa bildirim gitmez. Kişi artık sizin Snap’lerinizi göremez ve sizi aradığında bulamaz. Ayrıca sohbet geçmişinde sizi göremez.

Snapchat Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Snapchat’te varolan bir arkadaşınızı artık göremiyorsanız, arkadaşınız ya sizi engellemiştir yada hesabını kapatmıştır. Sizi engelleyip engellemediğini anlamak için arama ekranına arkadaşınızın tam adını veya kullanıcı adını aratarak arama yapın. Eğer arama ekranında arkadaşınız çıkmıyorsa, başka birinin hesabı ile yine arkadaşınızı aratın. Eğer başka hesapta arattığınızda hesap gözüküyorsa sizi engellemiş demektir. Eğer başka hesaptan aradığınızda da hesap görünmüyorsa arkadaşınız Snapchat hesabını kapatmış demektir.

Snapchat’te engellendiğinizi anlamanın bir diğer yolu da sohbet geçmişini kontrol etmektir. Eğer sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyle son zamanlarda mesajlaştıysanız ve mesaj bölümünde bu sohbet ekranını göremiyorsanız, kişi sizi engellemiş demektir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz Snapchat kişi engelleme ve Snapchat Engellini Anlama yöntemleri Android ve iOS için geçerlidir. Snapchat engelleme hakkında sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

8 yorum

  1. Engellledim ama zamanında konustufumuzda kaydettiği meaajlar vardı engellediğim halde o mesajları görmeye devam edermi

  2. Merhaba ben arkadasımın beni silmeainden süpelendin ismi saatlerdir arkadaşlarımın olduğu listede duruyordu.. Simdi baktım ismi kaybolmus acaba beni engellemis mi yoksa sayfasını kapatmıs mı

Yorum Yap