Meta yıllar önce Snapchat‘i satın almak istemiş ancak Snapchat satılmamıştı. Bunun üzerine Meta, Instagram, Facebook ve Whatsapp’a Snapchat’in süreli paylaşım (Hikaye, Durum) özelliklerini getirmişti. Snapchat şimdi Whatsapp Web benzeri olan Snapchat Web özelliğiyle PC üzerinden görüntülü konuşma özelliğini devreye aldı ve rekabeti kızıştırdı.

Snapchat yeteneklerini genişletti ve artık ister mesajlar ister aramalar yoluyla olsun, web üzerinde sohbet etmenize olanak tanıyor. Snapchat for Web, WhatsApp tarafından sağlanan benzer bir deneyim sunuyor ve böylece doğrudan bir rakip olmayı hedefliyor. Snap Inc, artık Snapchat’te PC’niz aracılığıyla (şimdilik yalnızca Google Chrome üzerinden çalışıyor) görüntülü/sesli aramalar yapabileceğinizi ve hatta Snapchat’in mobil sürümlerinde bırakılan bir sohbete devam edebileceğinizi açıkladı. Ayrıca, başlangıcından bu yana fotoğraf paylaşım uygulamasının ana odak noktası olan Snaps’i de gönderebileceksiniz. Bu özelliği denemek için, web.snapchat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Snapchat, bir blog gönderisi aracılığıyla yeni özelliğini şöyle: “Her ay ortalama 100 milyondan fazla Snapchat kullanıcısı sesli ve görüntülü aramamızı kullanıyor ve topluluğumuza, sohbetleri bilgisayarlarında devam ettirmeleri için yeni bir yol sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” duyurdu. Web sürümü ayrıca Chat Reactions ve Chat Reply gibi sohbet özelliklerini de destekleyecek.

Ancak bu özellik, yakın zamanda tanıtılan ücretli abonelik gerektiren Snapchat+‘a abone olanlar için geçerli olacak. Snapchat+ size en iyi arkadaşları sabitleme yeteneği, bir Hikayenin kaç kez yeniden izlendiğini görme yeteneği ve bazı ekstra özellikler de sağlamaktadır. Unutulmaması gereken başka bir şey de, Snapchat for Web‘in Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da mevcut olmasıdır. Bunun daha fazla bölgeye ve Türkiye’ye ne zaman ulaşacağından ve bunun her zaman ücretli bir şey olarak kalacağından emin değiliz.

Paylaş

Yorumdan çık