Snapchat’te paylaşılan fotoğraflar ve hikayeler 24 saat sonra siliniyor. Bazı gönderilerin kalıcı olmasını isteseniz de, Snapchat’in büyük kitlelere ulaşmasının en büyük nedeni paylaşımların belli bir süre sonra silinmesidir. Ancak üzülmeyin istediğiniz Snapchat videosunu veya fotoğrafı telefona kaydetmenin basit bir yolu var.

Snapchat, kendi fotoğraf ve videolarınızı kaydetmenize izin veriyor ancak başkasının paylaştığı gönderi ve hikayelerin telefona kaydetmenize izin vermiyor. Ayrıca paylaşılan bir gönderinin ekran görüntüsünü aldığınız zaman bunu karşı tarafa bildiriyor. Hal böyle olunca snapchat video ve fotoğraflarını indirmek için farklı bir yol izlemek gerekiyor.

Bir Snapchat videosunu kaydetmenin en iyi yolu bir ekran kaydetme uygulaması kullanmaktır. Artık birçok Android cihazda ve iPhone modelinde ekran kaydetme özelliği bulunuyor. Eğer cihazınızda ekran kaydetme özelliği yoksa Mobizen, AZ Screen Recorder veya farklı bir ekran kaydetme uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mobizen ve AZ Screen Recorder uygulamaları root gerektirmemektedir. Mobizen, Android 4.4 ve üstü, AZ Screen Recorder ise Android 5.0 ve üstü telefonlarda çalışmaktadır. Telefonunuzun ekran kaydetme özelliği varsa onu kullanarak, yoksa bu uygulamalardan birini telefonunuza indirerek Snapchat videolarını kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Snapchat fotoğrafı veya videosunu kaydetmek için tek yapmanız gereken ekran kaydediciyi başlatmak ve ardından kaydetmek istediğiniz snapchat videosunu ekrana getirmektir. Videoyu telefonunuza kaydettikten sonra istediğiniz yerlerini kesebilirsiniz.

Snapchat videosu kaydetmek için farklı bir yöntem olarak başka bir telefondan yardım alabilirsiniz. Bir telefonda snapchat’i açıp diğer telefonun kamerasıyla görüntüleri kaydedebilirsiniz. Ancak bu yöntemi pek beğeneceğinizi sanmıyoruz.

Siz de yorum kısmından Snapchat videolarını kaydetmek için kullandığınız yöntemi bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık