Ana sayfa Haberler Snapchat için İşler Kötüye Gidiyor

Snapchat için İşler Kötüye Gidiyor

0

Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi ve alamaması sonrası Facebook adeta Snapchat’i bitirmek için elinden geleni yapıyor. Ve maalesef bunda da başarılı olduğu görülüyor. Son olarak Snapchat, 8. sırada olduğu App Store’de 18. sıraya geriledi.

2017’nin ikinci çeyrek verilerine göre Snapchat, App Store’de 8. sırada yer alıyordu. Ancak 2017’nin üçüncü çeyrek verilerine göre uygulama epeyi bir gerileyerek 18. sıraya düştü. Neyse ki uygulama halen Google Play’de 2. sırada yer alıyor. Ancak burada da uzun süre kalacağını açıkçası sanmıyoruz.

Olayın geçmişine baktığımız zaman Facebook, Snapchat’i satın almak istemiş ancak alamamıştı. Bunun üzerine Snapchat’in özelliklerini bir bir kopyalayan Facebook, Instagram ve Facebook’a Hikayeler özelliğini getirmiş Whatsapp’a da Durum özelliği gelmişti. Geçtiğimiz ağustos ayında kullanıcı sayısı bilgilerini açıklayan Snapchat günlük 173 milyon aktif kullanıcısı olduğu duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada Intagram Hikayeler ve Whatsapp Durum’un günlük 300 milyon kişi tarafından kullanıldığını açıkladı.

Snapchat konumu korumak için uygulamaya goefilters, 3D Bitmojiler, artırılmış gerçeklik filtreleri, 3D World Lenses reklamları ve Context Cards gibi özellikler getirdi ancak bunlar pek yeterli olmadı. Snapchat’i bu zorlu mücadelesinde destekliyoruz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here