Ana sayfa Haberler Snapchat Bir Tweet’le 1.3 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Snapchat Bir Tweet’le 1.3 Milyar Dolar Değer Kaybetti

0

Snapchat’te işler hiç iyi gitmiyor. Her geçen gün bir darbe yiyen ve gittikçe zayıflayan Snapchat uygulaması, Kylie Jenner’ın (Kim Kardashian’ın kardeşi) attığı bir tweetle borsada 1.3 milyar dolar değer kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde tasarımında değişiklik yapan Snapchat, kullanıcıları tarafından büyük tepki çekmiş hatta kullanıcılar eski tasarıma dönülmesi için Change.org üzerinden 1.2 milyon imza toplamışlardı.

Sadece Twitter’da 24.5 Milyon takipçisi olan Kyle Jenner, twitter üzerinden paylaştığı mesajında artık Snapchat’i kullanmayacağını söyledi. Ayrıca ünlü fenomen “Benden başka Snapchat’i kullanmayan var mı? Yoksa sadece ben mi kullanmıyorum… Çok üzücü.” diye bir tweet gönderdi.  Kyle’nin bu tweeti yaklaşık 350.000 beğeni ve 70.000 retweet aldı.

Ünlü ismin attığı bu tweetlerden sonra Snapchat’in borsadaki değeri ani bir değer kaybı yaşadı ve hisse senetleri 1.3 milyar dolarlık değer kaybetti. Aslında Kylie Jenner bilinmeyen birşeyi açıklamadı. Sadece Snapchat için bir durum tespiti yaptı.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here