Skype uzun bir süredir, masaüstü bilgisayar ekranını paylaşma seçeneği sunuyordu. Haziran 2019 itibariyle artık mobil cihazlarda da ekran paylaşma özelliği geldi. iOS ve Android telefonun ekranını paylaşabilirsiniz. Şimdi gelin telefon ekranı skype’da nasıl paylaşılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Skype ile görüntülü görüşme yaparken bilgisayar ekranınızı veya mobilde telefon ekranınızı karşı tarafla paylaşabilirsiniz. Bu özellik, profesyonellerin işini kolaylaştırırken, kişisel kullanıcılarda telefonlarında bulunan bir şeyi (mesaj, yazışma, instagram hesabı vb.) bir şeyi karşı tarafa göstermesini sağlamaktadır.

Skype ile telefon ekranı paylaşmak oldukça kolaydır. Android ve iOS’da da benzer şekilde yapılmaktadır. Gelin şimdi bunu adım adım resimli olarak anlatalım.

Skype’da Telefon Ekranını Paylaşma (Android ve iOS)

  • Ekranınızı paylaşmak istediğiniz kişiyle Skype uygulamasında görüntülü görüşme başlatın.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden Ekranı Paylaş seçeneğini seçin.
  • İlk defa yapıyorsanız açılan onay ekranını onaylayın.
  • iPhone‘da ekran kaydetme ekranı açıldığı zaman Skype uygulamasını seçin ve Yayını Başlat diyin. Böylece ekran kaydınız otomatik olarak Skype ile paylaşılacaktır ve karşı tarafın ekranında sizin telefon ekranınızda ne varsa o gözükecektir.
skype ekran paylasma iphone
Skype ekran paylaşma iPhone
skype ekran paylasma android
Android’de Skype Ekran Paylaşma

Skype ekran paylaşma özelliği 2019 yılında Android ve iOS’a geldi. Ancak bu özelliği kullanabilmek için Android 6.0 ve sonraki sürümlere, iPhone’da ise iOS 12 ve sonraki sürümlere sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca her iki kişinin de en güncel Skype sürümünü kullanıyor olması gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık