Whatsapp son dönemde yayınladığı güncellemeler ile gönderilen mesajları silme özelliği getirdi. Karşı taraf size yanlışlıkla bir mesaj gönderdikten sonra bu mesajı silebilir. Bu da ister istemez sizde bir merak uyandırır. Neyse ki size tanıtacağımız uygulama sayesinde silinen whatsapp mesajlarını geri getirmek mümkün.

Whatsapp şuan, Android, iPhone ve masaüstünde kullanılabilen en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Birçok özellik sunan Whatsapp, gönderdiğiniz mesajı silme özelliğine de sahiptir. Size gelen bir mesajı karşı taraf silebilmektedir. Ve bu çoğu zaman can sıkıcı bir durumdur. Whatsapp’ın kendi bünyesinde silinen mesajları geri getirme özelliği yoktur ancak kullanacağınız üçüncü taraf uygulamalar sayesinde silinen mesajları geri yüklemek mümkündür.

Android için geliştirilen WAMR, Google Play Store’de yer alan güvenilir bir uygulamadır. WAMR, Whatsapp da dahil olmak üzere, messenger, facebook, instagram vb. birçok popüler mesajlaşma uygulaması için silinen mesajları geri getirme imkanı sunmaktadır. Ayrıca mesajların yanı sıra size gönderilen medya eklerini de(resimler, videolar, sesli notlar, ses, hareketli gifler ve çıkartmalar) kurtarabilirsiniz. Uygulama aslında telefonunuza gelen bildirimlerin yedeğini alır ve bunlar üzerinden geri yükleme yapmanızı sağlar. Çünkü Whatsapp, Telegram, Messenger vb. uygulamalar ve telefonunuz bu mesajları şifreler ve hiçbir uygulama bunlara erişemez. Bunun için öncelikle Whatsapp (ve diğer geri yükleme yapmak istediğiniz uygulamalar için) bildirimleri açmanız gerekmektedir.

Silinen Whatsapp Mesajlarını Geri Getirme

  • Google Play Store’den WAMR uygulamasını inidir.
  • Uygulamayı açın ve gerekli şartlar ve koşulları kabul edin.wamr 1
  • Açılan sayfada mesajları geri yüklemek istediğiniz uygulamayı seçmeniz istenecektir. Whatsapp’ı seçin ve ok düğmesine dokunarak ilerleyin.wamr 2
  • Kurulum (Setup) ekranında Notification reader seçeneğini Enable yaparak, bildirim okuyucuyu etkinleştirin.wamr 3
  • Bildirim erişim sayfasında, WAMR için Bildirim izlemesine izin verin.
  • İşlem tamam. Artık size biri mesaj gönderdiği zaman WAMR bunu size bildirecek. Silinen whatsapp mesajlarını da istediğiniz zaman geri getirebileceksiniz.

DİKKAT: 

1. Mesajlarını geri yüklemek istediğiniz uygulamanın bildirimlerini açmanız gerekmektedir.

2. Mesajlar kaydedilmiyorsa, WAMR pil tüketimi nedeniyle android tarafından devre dışı bırakılmış olabilir. WAMR’ı tüm pil optimizasyonlarından kaldırın.

3. WAMR’ın resim, video, ses gibi medyaları kaydedebilmesi için Whatsapp’ta bunların otomatik indirilmesine izin vermeniz gerekmektedir. Ayrıca Mesajlaşma uygulaması > Ayarlar > Veri ve depolama kullanımı bölümünden Wi-Fi veya Mobil Veriyi seçmeniz gerekebilir.

Paylaş

Yorumdan çık