Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Sihirli Selfie Kamera Uygulaması: Ego Cam

Sihirli Selfie Kamera Uygulaması: Ego Cam

0

Selfie kamera ile video çekmek her zaman can sıkıcı olmuştur. Telefonun ön kamerası ile hareket halinde video çektiğiniz zaman video genellikle sarsıntılı olmakta ve düzgün bir video çekilememektedir. Bunun en büyük sebebi ön kamerada titreşim engelleyen OIS, EIS gibi sistemlerin olmayışıdır. Bu sistemler ön kamera da olsa bile istenilen performans alınamamaktadır. Ancak işte bunun çözümü için çok başarılı bir kamera uygulaması olan Ego Cam geliştirildi.

Ego Camera uygulaması çok gelişmiş yüz algılama algoritmalarına sahip. Bu algoritmalar sayesinde telefonun ön kamerasıyla hareket halinde kendinizi videoya çektiğiniz zaman videoda yüzünüz hep sahip kalmakta ve titreşim olayı neredeyse hiç olmamaktadır.

Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte özellikle ana kameralarda OIS (optik imaj sabitleme) ve EIS (elektronik imaj sabitleme) sistemleri kullanılıyor. Hatta bazı amiral gemilerin ön kameralarında da bu teknolojiler yer alıyor. Ancak selfie kamerasında yine de titremeler engellenemiyor diyebiliriz. İşte bu sorun için başarılı bir kamera uygulaması Ego Cam geliştirildi. Ego Cam, yüzünüzü videonun odağına alıp sabitliyor ve titreşimsiz dengeli bir video kaydı gerçekleştiriyor. Aşağıdaki videoyu izleyerek uygulamayı daha iyi anlayabilirsiniz.

Ego Cam şuan beta aşamasında ve iOS platformu için kullanılabilir durumda. Beta test sürümünü denemek için tek yapmanız gereken buradaki linkten uygulamanın web sitesine girip kayıt yaptırmanız. Kayıt için iCloud bilgilerinizin gerektiğini unutmayın. Ayrıca uygulamanın beta sürümünün çok güç tükettiğini ve uygulamayı çalıştırmadan önce güç tasarrufunu kapatmanız gerektiğini unutmayın.

Ego Cam şuan iOS için Beta programını başlattı ve yakın zamanda iOS için markete sunulabilir. Uygulamanın şuan Android sürümü yok ve gelecekte de gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın