Ana sayfa Haberler Samsung’un Tanıtımda Kullandığı Fotoğrafın DSLR Fotoğraf Makinesiyle Çekildiği Ortaya Çıktı!

Samsung’un Tanıtımda Kullandığı Fotoğrafın DSLR Fotoğraf Makinesiyle Çekildiği Ortaya Çıktı!

0

Telefon kameralarının oldukça geliştiğini iddia eden bazı akıllı telefon üreticileri bazen insanları yanıltabiliyor. Samsung Galaxy A8‘in tanıtım sayfasında yer alan fotoğrafın Galaxy A8 ile değil DSLR fotoğraf makinesi ile çekildiği ortaya çıktı!

Samsung Galaxy A8’in tanıtım sayfasında yer alan fotoğrafın DSLR fotoğraf makinesi ile çekildiği ortaya çıktı. Samsung bu fotoğrafın altına Samsung filigramını koyarak, fotoğrafın o telefon ile çekildiğini belirtiyor ve bunun reklamın bir parçası olduğunu düşünüyor. Aslında bu yılın başında Samsung Brezilya’nın Twitter hesabından aynı şekilde iki tweetle aynı şey yapılmıştı.

Söz konusu fotoğrafı çeken fotoğrafı Dunja Djudjic, fotoğrafını EyeEm aracılığıyla Getty’ye sattığını ve daha sonra yaptığı aramada Samsung tarafından satın alındığını öğrenmiş. Neyse ki Samsung’un, bu fotoğrafı kullanma haklarını yasal olarak satın aldığı görülüyor.

Aslında Samsung’un yaptığı bu yanıltıcı durum daha önce başka markalar tarafında da yapıldı. Aynı şekilde Huawei de, Huawei Nova 3i’ün tanıtımında aynı şeyi yaparken yakalanmıştı.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here