Ana sayfa Haberler Samsung’un Infinity-O Ekran Patentleri, Galaxy S10’un Tasarımını Ortaya Çıkardı

Samsung’un Infinity-O Ekran Patentleri, Galaxy S10’un Tasarımını Ortaya Çıkardı

0

Samsung‘un gelecek yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S10 merakla bekleniyor. Cihaz hakkında her geçen gün yeni bir haber ortaya çıkıyor. Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni Infinity-O ekranı için çeşitli patentler aldı. Patent görselleri de Galaxy S10’un nasıl bir ekrana ve ön kameraya sahip olacağını ortaya çıkarmış oldu.

Samsung, WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi)’den yeni ekran tasarımlarının patentini aldı. Samsung’un aldığı yeni patentler, Samsung’un son geliştirici konferansı sırasında duyurduğu Infinity-O modelini benimseyen gelecekteki modeller için olası tasarımları gösteriyor. Burada dikkat çeken şey ise geçtiğimiz gün paylaştığımız haberde olduğu gibi ön tarafta yer alacak olan selfie kamerası için, ekranda lazerle delinmiş bir deliğin yer alacak olması. Yani Samsung’un yeni teknoloji ekranına sahip olacak telefonlarda çentik olmayacak. Bunun yerine ekranda bir delik olacak ve kamera orada yer alacak.

Yukarıdaki renkli görsellerde Model A ve Model B ekran tasarımlarını görebilirsiniz. Samsung ayrıca C, D, E, F, G, H, I, J, K, L gibi farklı ekran patentlerini de aldı. Bu ekranların hepsi farklı köşe ve kavis özelliklerine sahip. Şuan için Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus modellerinde hangi tasarımın kullanılacağı net olarak bilinmese de, C ve F modellerinin kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Daha önce hiç bir telefon ekranına delik açılmadığı için Samsung’un bu yeni ekran teknolojisi bir ilk olacak ve akıllı telefonlara yeni bir soluk getirecek. Samsung’un yeni amiral gemilerini Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2019 etkinliğinde tanıtması bekleniyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here