Ana sayfa Haberler Samsung’un AR Emoji Video Görüşme Patenti Ortaya Çıktı

Samsung’un AR Emoji Video Görüşme Patenti Ortaya Çıktı

0

Samsung, Apple’ın iPhone X’le tanıttığı Animojiye karşılık olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile birlikte AR Emojilerini tanıtmıştı. Şimdiyse Samsung’un ortaya çıkan yeni bir patentinde AR Emoji Video Görüşmeleri üzerine çalışmalar yaptığı görüldü.

Emojiler, Animojiler ve AR Emoji başta gençler olmak üzere akıllı telefon kullanan herkesin sevgisini kazanmış durumda. Samsung’un yeni bir patent çalışmasında AR Emojiler ile videolu görüşme (facetime gibi) üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Patentte ortaya çıkan bilgilere göre özellikle düşük internet hızlarının olduğu durumlarda karşı tarafın görüntüsünün donması yerine daha az veri transferi gerektiren AR Emojiler devreye girecek ve böylece kişinin halen hatta olduğu belli olacak. Aynı zamanda AR Emojiler, kişinin yüzüne uygun olacak ve mimikleri taklit edecek.

Tabi burada şöyle bir durum Samsung’u biraz düşündürüyor. Dünya 5G’ye geçerken ABD gibi bölgelerde neden böyle bir şeye gerek duyulsun. Ama diğer taraftan bakıldığı zaman dünya üzerinde henüz internetin çok yavaş olduğu ve ücretlerin çok pahalı olduğu bölgeler var. Bu bölgelerde azımsanacak gibi değil.

Diğer taraftan bu çalışma hayata geçirilirse gençler ve yüzünü kamerada göstermeye utanan kişiler tarafından beğenilecek gibi gözüküyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here