Çoğu kullanıcının iPhone yerine Android’i tercih etmesinin nedeni sunduğu kişiselleştirme seçenekleridir. Android’de uygulamaların varsayılan simgelerinden sıkıldıysanız, farklı temalar ile bunları değiştirebilirsiniz. Samsung, Android OEM’i bir adım öndedir ve uygulama simgelerini, her zaman açık ekranı ve daha fazlasını değiştirmek için One UI‘da kullanışlı seçenekler sunar. Samsung Galaxy telefondaki uygulama simgelerini nasıl değiştireceğinizi bu yazımızda anlatacağız.

Samsung Galaxy Telefonda Uygulama Simgelerini Değiştirme

Samsung telefonlarda, Google Play Store’dan bir simge paketi indiremez ve Galaxy telefonundaki uygulama simgelerini değiştiremezsiniz. Ne yazık ki, One UI henüz bu işlevi desteklemiyor. Favori simge paketlerini uygulamak için Tema mağazasını veya üçüncü taraf uygulamalar kullanmanız gerekiyor. Şimdi gelin bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Samsung, duvar kağıdını, simgeleri ve her zaman açık ekran stilini değiştirmek için Galaxy cihazlarında özel bir tema mağazası sunar. Aşağıdaki adımları yaparak bu temalara kolayca erişebilirsiniz.

  • Telefonunuzun ana ekranındayken ekrana basılı tutun ve altta açılan menüden Temalar seçeneğini seçin.
  • Açılan Tema Mağazasında altta yer alan menüden Simge seçeneğini seçin.
  • Satın almak veya indirmek istediğiniz simge paketini seçin. Çoğu simge paketi ücretlidir ancak ücretsiz olanlar da vardır.
  • Açılan detay sayfasında İndir diyerek uygulama simge paketini indirin.uygulama simgesi degistirme samsung
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Uygula butonuna dokunun ve indirdiğiniz uygulama simgelerini kullanmaya başlayın.uygulama simgesi degistirme uygula

NOT: Uygulama simgeleri paketini indirip kullanmaya başladığınız zaman bu sadece varsayılan olarak yüklü gelen uygulamaların (telefon, mesaj, email, saat, kamera, rehber, hesap makinesi, radyo, takvim, samsung notlar vb.) simgelerini değiştirir. Google Play’den indirmiş olduğunuz çoğu uygulama ve oyunun simgesi aynı kalacaktır.

Yukarıda anlattığımız gibi uygulama simgelerini değiştirmek için Samsung’un Tema Mağazasını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama simgesi değiştirmek için geliştirilmiş 3. taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz. Örneğin Nova Launcher uygulaması bu iş için geliştirilmiş en başarılı uygulamalardan biridir.

Paylaş

Yorumdan çık