Ana sayfa BLOG Samsung Telefonda Çocuk Modu Nasıl Açılır?

Samsung Telefonda Çocuk Modu Nasıl Açılır?

2

Birçok ebeveyn telefonunu çocuklarının eline vermek zorunda kalıyor. Ancak telefonu alan çocuğun, yanlış şeyler görmesi veya farklı uygulamaları kullanması anne ve babalar için sıkıntı yaratabilmekte. Neyse ki Samsung Galaxy telefonlarda bulunan Kids Mod (Çocuk Modu) sayesinde, telefonu çocuğunuza verirken Çocuk Modunu açabilir ve böylece sadece çocuk modunda yer alan şeyleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. Gelin şimdi Samsung Çocuk Modu Nasıl Açılır resimli olarak anlatacağız.

Samsung Çocuk Modu Nedir?

Samsung, Çocuk Modu’nu “dijital oyun alanı” olarak tanımlıyor. Çocuk Modu, çocuklar için özel bir ortam sağlıyor. Samsung Çocuk Modu için, çocuk dostu bir kullanıcı profilidir diyebiliriz. Çocuk Modunu, Samsung cihazınızın içinde çocuklar için özel olarak yapılmış bir telefon gibi düşünebilirsiniz.

Çocuk Modu, çocuklar için basitleştirilmiş parlak ve eğlenceli bir temaya sahiptir. Çocuğunuz oyun karakterleri oluşturabilir ve onlar için özel olarak yapılmış uygulamalara ve oyunlara erişebilir. Bununla beraber ebeveynler kontroller, uygulama kullanım limitleri ve ekran süresi gibi limitleri ayarlayabilmekte.

samsung kids

Samsung Çocuk Modu Nasıl Açılır?

  • Parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak hızlı menüyü açın.
  • Menüyü sağa çekin ve + simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda Kids simgesini sürükle bırak yöntemi ile hızlı menüye ekleyin.

samsung cocuk modu acma

  • Artık hızlı menüde yer alan Kids simgesine dokunarak Çocuk Modu’nu açabilirsiniz. (Kurulum ekranında Samsung Kids simgesini ekleyin seçeneğini seçerseniz, Samsung Kids simgesi uygulamalar bölümüne de eklenecektir.)

samsung kids kurulum

  • Çocuk modunu ilk açtığınız zaman, çocuk moduna özel uygulamaları göreceksiniz. Uygulamaların üzerine dokunarak bu uygulamaları indirebilirsiniz.

Samsung Kids‘i açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup açılan menüden Ebeveyn denetimi, Ayarlar ve Düzenle kısımlarına erişebilirsiniz.

Ebeveyn Denetimleri kısmından Ekran Süresi ayarlayabilir, iletişim kurulan kişileri görebilir ve kullanım sürelerini denetleyebilirsiniz.

samsung kids ebeveyn denetimleri

Düzenle bölümünden telefonunuzda yüklü olan uygulamalardan dilediklerinizi Çocuk Modu ekranına ekleyebilirsiniz.

Ayarlar bölümünden Çocuk Moduna erişim ve çıkış için şifre belirleyebilirsiniz.

Samsung Çocuk modu hakkında sormak istediklerinizi bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

2 YORUMLAR

  1. Mrb cocuk oynamş pin istiyor kids uygulamasında telefonı kullanamıyorum.pin bilmiurm ne yapabirim
    .Samsung galaksiA7

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın