Ana sayfa Haberler Samsung Pay 100 Milyon İşlem ile 1 Yılı Geride Bıraktı

Samsung Pay 100 Milyon İşlem ile 1 Yılı Geride Bıraktı

0

Samsung’un mobil ödeme yöntemi Samsung Pay birinci yılını geride bıraktı. Yapılan paylaşımda Samsung Pay’in kullanım oranı, gerçekleşen işlem sayısı, gerçekleşen ödeme miktarı, kullanıcı sayısı, anlaşmalı banka sayısı gibi bilgileri açıklandı. Samsung Pay hakkında tüm bilgiler yazımızda.

Birinci yılını geride bırakan Samsung Pay özellikle Güney Kore’de ve Amerika’da sıklıkla kullanılıyor. Samsung Elektronik yazılım ve elektronik CTO (teknolojiden Sorumlu Başkan) ve EVP’si(Genel Müdür Yardımcısı) Injong Rhee diyor ki ” Samsung Pay bir yıl önce kullanıma sunulmasından bu yana hemen her yerde güvenli ve basit hizmetleriyle mobil ödeme konusunda liderliğini sürdürüyor.” Mobil ödeme yöntemlerinin ilerleyen zamanda daha fazla yayılacağı düşünülüyor çünkü mobil ödeme yöntemleri cüzdan taşıma derdini ortadan kaldırıyor.

samsung-pay-istatistik

Paylaşılan verilere göre Samsung Pay geride bıraktığı bir yılda 100 milyon işlem, 4 milyon kayıtlı üyelik kartı (Korea ve Amerika), 440 banka ortaklığı, 2 trilyon KRW (Güney Kore Wonu) işleme sahip. Ayrıca paylaşılan verilere göre Güney Kore’de online olarak yapılan ödemelerin %25’i Samsung Pay ile gerçekleştirilmiş.

Henüz bir yıl olmasına ve global ölçekte tam olarak kullanılmayan Samsung Pay ilerleyen dönemlerde daha da fazla kullanılacağa benziyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here