Ana sayfa Haberler Samsung Katlanabilen İlk Akıllı Telefonu Bu Yıl Tanıtacağını Duyurdu

Samsung Katlanabilen İlk Akıllı Telefonu Bu Yıl Tanıtacağını Duyurdu

0

Akıllı telefon pazarında rekabet her geçen gün artarken Samsung’dan yeni bir açıklama geldi. Üst düzey bir şirket yöneticisine göre, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu beklenenden daha erken geliyor. Samsung’un mobil bölümünün CEO’su DJ Koh, kısa bir süre önce CNBC ile görüştü ve telefonun bu Kasım ayında San Francisco’daki Samsung Geliştirici Konferansı’nda tanıtılabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ve bir ilki yerine getirmeye çalıştığına dair söylentiler ortada dolaştı. Bunun akabinde bugün CNBC’ye konuşan Samsung’un mobil bölümünün CEO’su DJ Koh, katlanabilir akıllı telefonun “neredeyse sonuçlandığını” ve telefonun bu Kasım ayında San Francisco’daki Samsung Geliştirici Konferansı’nda tanıtılabileceğini söyledi.

Katlanabilir telefonun Samsung Galaxy X veya Galaxy F olarak adlandırılması bekleniyor.

Samsung Mobile CEO’su DJ Koh’un konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: “Telefon katlanabilir durumdayken birçok işi yerine getirebilecek. Ancak bir şeylere göz atmanız veya bir şeyler görmeniz gerektiğinde onu açmanız gerekecek. İşte bu kısım önemli, çünkü katlanmamış haldeyken eğer tablet ile aynı performansı verecekse, müşteri bu cihazı neden satın alsın? Bu yüzden her cihaz, her özellik, her gelişim son kullanıcı için anlamlı bir  mesaj taşımalıdır. Bu yüzden katlanabilir telefonu sunduğumuzda, cihazı alan kişilerin ‘İşte Samsung bu yüzden bunu yapmış.’ demelerini istiyoruz.”

Şimdi gözler Kasım ayında gerçekleşecek olan Samsung Geliştirici Konferansı’nda. Bakalım bizleri neler bekliyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here