Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy Z Flip 5G, TENAA’da Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Z Flip 5G, TENAA’da Ortaya Çıktı

0

Samsung, 5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 ile birlikte Galaxy Z Flip‘in 5G desteğine kavuşmuş hali olan Galaxy Z Flip 5G‘yi tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni telefonun Snapdragon 865+ yonga setine ve farklı bir kamera setine sahip olacağı söyleniyordu. Bugün TENAA’da ortaya çıkan görseller telefonun tasarım olarak neredeyse hiç değişmediğini ortaya çıkardı ve biraz hayal kırıklığı yaşattı.

Samsung geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleştirdiği UNPACKED 2020 etkinliğinde yeni nesil katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Z Flip‘i tanıtmış ve Türkiye’de 13.499 TL‘den satışa sunmuştu. Şimdi Ağustos ayında gerçekleştireceği etkinlikte yeni amiral gemisi Galaxy Note 20 ile birlikte Galaxy Z Flip 5G‘yi tanıtmaya hazırlanıyor. Telefonun teknik özellikleri hakkında birçok söylenti ortada dolaşırken şimdi de telefonun tasarım detayları TENAA adlı sitede ortaya çıktı. Ortaya çıkan görseller, telefonun tasarımında herhangi bir değişiklik olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte telefonun gümüş renk seçeneğinin geldiği görülüyor.

Kamera tarafında, içerideki kameralardan biri 12MP sensörünü korurken, dıştaki kurulumda 12 MP + 10 MP olacağını gösteriyor. Bir önceki sürümde bunun 12 MP + 12 MP olduğunun altını çizelim.

Büyük katlanabilir ekran 1080p çözünürlük sunan 6.7” AMOLED, çift kameranın hemen yanındaki küçük dış ekran ise 300 x 112 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED ekran olacak.

Telefonun bataryası ise 2,500 + 704 mAh olarak listelenmiş. Yani 3,300 mAh’ye yakın kalması muhtemeldir. Bununla birlikte yeni yonga setinin iç kısımlarında şarj departmanında küçük bir değişiklik yapılabilir.

Beklendiği gibi Galaxy Z Flip 5G, Snapdragon 865+ yonga setiyle gelecek.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here