Dünyanın ilk dört arka kameraya sahip akıllı telefonu olan Samsung Galaxy A9 için tanıtım videosu yayınlandı. Samsung’un resmi youtube kanalı üzerinden yayınlanan tanıtım videosunda tahmin edebileceğiniz gibi telefonun arka kameraları odak noktasında yer alıyor.

Samsung, resmi youtube kanalı üzerinden Samsung Galaxy A9’un resmi tanıtım videosunu yayınladı. Tanıtım videosunun başlangıç ve uzunca bir kısmını cihazın sahip olduğu dört arka kameranın özellikleri oluşturuyor. Galaxy A9’un arka tarafında yer alan 24 MP (ana kamera) + 8 MP (ultra geniş açı) + 10 MP (telefoto + 2x optik zoom) + 5 MP (derinlik sensörü) kameralarının özellikleri anlatılıyor.

8 MP çözünürlüğe sahip olan Ultra Geniş Açılı kamera 120 derecelik açısı sayesinde insan gözünün görüş açısı gibi geniş açı ile fotoğraf çekmenizi sağlıyor. 10 MP‘lik telefoto kamera, bozulma olmaksızın 2 kat yakınlaştırma yapma imkanı sunuyor. 24 MP‘lik ana kamera yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekmenin yanı sıra ortam ışığını algılıyor ve ortam ışığına en uygun koşullarda otomatik olarak fotoğraf çekmeyi sağlıyor. 5 MP‘lik derinlik sensörü kamerası ise çektiğiniz fotoğrafların arka planlarını bulanıklaştırmanızı sağlıyor. Ayrıca geliştirilmiş kamera yazılımı çektiğiniz fotoğraflardaki nesneleri algılıyor ve ona uygun en iyi kareyi elde etmenizi sağlıyor.

Tanıtım videosunun diğer bölümlerinde ise Galaxy A9’un sahip olduğu teknik özellikler: 6/8 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanı, 512 GB’a kadar desteklenen mikroSD kart yuvası, infinity ekran, 3800 mAh batarya ve renk seçenekleri vurgulanıyor.

Samsung Galaxy A9 özellikleri için tıklayınız.

Paylaş

Yorumdan çık