Anasayfa Haberler Samsung Galaxy S8’den Beklenilen 8 Özellik

Samsung Galaxy S8’den Beklenilen 8 Özellik

0

Samsung’un bir sonraki Galaxy S serisi olacak Galaxy S8, S8 Edge ve S8 Plus hakkında çıkan gerçekçi söylentileri sizler için biraraya getirdik. 2016’yı Note 7 skandalına rağmen başarılı bir şekilde bitiren Samsung, 2017’de Galaxy S8 serisi ile ivme kazanmak istiyor.

Samsung Galaxy S8, S8 Edge ve S8 Plus hakkında beklenilen 8 özellik şu şekilde.

1. Daha Küçük Çerçeve Daha Büyük Ekran

Samsung’dan herkesin beklediği en açık özellik, Galaxy S8 serisinde ciddi bir tasarımsal yeniliğe gitmesi. Bu yenilik cihazın alt ve üst kısmındaki bölümün daha küçültülüp ekranın daha büyük hale getirilmesi ve ekran çerçeve boyutunun minimize edilmesi şeklinde bekleniyor.

2. Ekrana Gömülü Parmak izi Okuma

1. maddede belirttiğimiz gibi Galaxy S8’in ekran oranı büyültülüp çerçeve oranı küçüldüğü için cihazın ön tarafında bulunan home tuşu ve üzerindeki parmak izi okuma sensörü ekranın üzerinde olacak.

3. Basınca Duyarlı Ekran

Ekran üretimi konusunda dünya lideri olan Samsung’un, yeni Galaxy S8’in ekranında büyük yenilikler yapması bekleniyor. Bu yeniliklerden bir diğeri de basınca duyarlı ekran. Bu özellik bir nevi iPhone’larda olan 3d ekrana benzeyecek ancak kullanılan teknoloji daha farklı olabilir.

4. Galaxy S8 Plus için S-Pen

Samsung, Note 7’lerde oluşan açık için Galaxy S8 Plus modelini çıkabilir ve bunun bir de S-Pen’i olabilir. Ancak söylentilere göre S8 Plus’ın kalemi içinde değil ayrıca verilecek. Yani Note serisindeki gibi kalem cihazın içine girmeyecek.

5. Stereo Hoparlör

Artık birçok amiral gemisi ses konusuna büyük yatırım yapıyor ve Stereo Hoparlör barındırıyor. Galaxy S8’de de stereo hoparlör olması bekleniyor. Ancak bunun ne şekilde olacağı konusunda farklı söylentiler var. Dünyanın bir numaralı hoparlör üreticisi Harman Kardon’u satın alan Samsung, yeni cihazlarında Harman’ı kullanacaktır. Galaxy S8’in yan tarafında Stereo Harman bekleniyor.

6. Otomatik Odaklamalı Selfie Kamerası

Galaxy S8 serisinde öncelikle ön kameraların 8 MP olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Selfie kameradan beklenen diğer önemli şey ise otofocus yani otomatik odaklama özelliğinin olması. Bu odaklama sadece yakındaki objeler için değil uzaktaki objeler içinde odaklama yapabilecek şekilde bekleniyor.

7. Continuum Özelliği

Galaxy S8 serisinden beklenilen diğer bir özellik ise Continuum özelliği. Continuum nedir ? diyenleriniz olacaktır. Bu özellik ile telefon harici bir monitöre bağlandığı zaman bilgisayar gibi kullanılabilecek. Bu Windows Surface cihazlarda bilgisayardan klavyeyi çıkardığınızda ekranın tablete dönüşmesi gibi bir şey.

8. Güçlü donanım: 8GB RAM, Snapdragon 835, Exynos 8895

Tabi ki Samsung’un amiral gemisinden beklenilmesi en doğal özellik güçlü donanıma sahip olması. CES 2017’de tanıtılan Snapdragon 835’in Galaxy S8’de kullanılması muhtemel. Yine CES 2017’de tanıtılan Zenfone AR’de olduğu gibi Galaxy S8’de de 8 GB Ram görebiliriz.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz