Ana sayfa BLOG Samsung Galaxy S7 Edge vs iPhone 6s Düşme Testi

Samsung Galaxy S7 Edge vs iPhone 6s Düşme Testi

0

Akıllı telefon dünyasının iki devi Galaxy S7 Edge ve iPhone 6s için EverthingApplePro youtube kanalı tarafından bir düşme testi yapıldı. Sert beton zemine farklı açılar ve yükseklikten bırakılan iPhone 6s ve Galaxy S7 Edge’nin dayanıklılığı test edildi.

Videoda öncelikle her iki amiral gemisi de bel hizasından farklı açılar ile yere bırakıldı. İlk testi iki telefonda hasar almadan geçtiler.

Daha sonra en sık karşılaşılabilecek düşme yüksekliği olan kulak hizasından telefonlar düşürüldü. Köşe, ekran ve arka panel üzerine düşecek şekilde bırakılan telefonlardan iPhone 6s pek hasar almazken Galaxy S7 Edge’nin cam olan arka paneli maalesef çatladı.

Testin ilerleyen bölümlerinde telefonlar merdiven üzerinden ve yüksek bir noktadan yere bırakıldı. Yapılan testte iPhone 6s önemli bir hasar almazken Galaxy S7 Edge’nin cam olan arka paneli erken kırılırken ekranı ise 5 metre kadar bir yükseklikten düşünce kırıldı.

Ancak şunu belirtmek isteriz ki yapılan test Apple üzerine olan bir youtube  kanalı tarafından yapıldı ve belki yanlı olabilir. Yorum sizin.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here