Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy S20 Serisinin Resmi Render Görüntüleri Paylaşıldı

Samsung Galaxy S20 Serisinin Resmi Render Görüntüleri Paylaşıldı

0

Her geçen gün hakkında yeni bir söylenti çıkan Samsung Galaxy S20 ailesinin şimdi de resmi görünümlü render görüntüleri paylaşıldı. 91mobiles ve Ishan Argawal, Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra‘nın görüntülerini paylaştı. Paylaşımda Samsung’un yeni üçlüsünün üç farklı renkte olduğu görülüyor. Telefonların görselleri ve beklenen özellikleri yazımızda.

Paylaşılan render görüntülerinde, Samsung Galaxy S20 ve S20 Plus’ın artık 3D kavisli cam değil, 2.5D cam kullandığı görülüyor. Daha önce çıkan sızıntılarda S20’nin “Sky Blue” renk seçeneğine sahip olacağı konuşuluyordu ancak paylaşılan görüntülerde cihazın “Bulut Mavisi” rengine sahip olduğu görülüyor. Renderler, Samsung’un amiral gemilerinde ilk kez mat bir kaplama kullanıyor olabileceğini de gösteriyor. Bir diğer dikkat çeken detay ise Samsung’un Bixby düğmesini tamamen ortadan kaldırmış olması.

Galaxy S20
Galaxy S20

Galaxy S20+’nın arkasında dördüncü bir kamera var. Bu da arkadaki kamera kurulum kutusunu biraz daha genişletiyor. Rapora göre Galaxy S20 Plus Kozmik Gri renkte gösterilmiştir.

Galaxy S20 Plus

Galaxy S20 Ultra’nın nasıl görüneceğine dair ilk kez daha sağlam bir görüntü elde ediyoruz. Cihazın arkasında bir periskop kamera var ve yakından incelendiğinde “Space Zoom 100X” rozetini görebilirsiniz. Bu çılgınca söylentilerde yer  alan 108MP kamera sensörü olmalı ve bu kamerayla 100X dijital zoom görmeyi bekliyoruz.

Galaxy S20 Ultra Cosmic Grey

Raporda Galaxy S20 Ultra’nın, QHD+ çözünürlüğe ve 20: 9 en boy oranına sahip 6.9 inç Infinity-O AMOLED ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca bu ekranın 120Hz desteğine sahip olacağı ve Infinity-O ekranında 40MP selfie kamerası bulunacağı söyleniyor.

Galaxy S20 Ultra Cosmic Black

5G bağlantı desteğine sahip olacak olan S20 Ultra Snapdragon 865 veya Exynos 990 yonga setlerinden güçleri alacaklar. Rapor, pazara bağlı olarak cihazın 16GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar depolama alanı olduğunu iddia ediyor. Arka tarafta 108MP ana kamera, 48MP telefoto, 12MP ultra geniş ve 3D ToF kamera bekliyoruz. 100x dijital zoom yapan bir periskop kamera da var, ancak MP sayısı henüz bilinmiyor. Bu telefonda 5.000 mAh bataryanın olması bekleniyor.

Rapoda paylaşılan bu özelliklerin doğru olması durumunda S20 Ultra’nın yüksek bir fiyatla gelmesi bekleniyor. Galaxy S20 Ultra’nın temel varyantının 1.349 € ‘dan başlayacağı bildirildi (128GB veya 256GB olabilir). 512GB’lık bir varyant ise 1549 €‘ya kadar çıkabilir.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here