Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy S10’un Ses Getirecek Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S10’un Ses Getirecek Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Samsung’un 2019 yılının ilk yarısında tanıtacağı yeni amiral gemisi Galaxy S10 hakkında erken sızıntılar geliyordu. Ancak bu sefer sızıntıların kralı olarak bilinen Evan Blass tarafından Galaxy S10’un sahip olacağı bomba özellikler ortaya çıktı. Yeni amiral gemisi, Infinitiy O ekran, ekrana gömülü ön kamera ve ultrasonic sensörlere sahip ekrana gömülü parmak izi okuyucuya sahip olacak.

Evan Blass, twitter hesabı üzerinden yine bombayı patlattı ve Samsung Galaxy S10’un sahip olacağı çok önemli özellikleri paylaştı. Eğer bu sızıntılar doğru çıkarsa Samsung, 2019 yılında adından yine çokça söz ettirecek gibi gözüküyor. Samsung, Geliştiriciler Konferansında Infinitiy O ekran teknolojisini tanıtmıştı ve bu teknolojiyi artık Samsung modellerinde sıklıkla göreceğiz. Samsung’un planı yeni amiral gemisinde bu ekranın tam ortasına bir delik açarak buraya kamera sensörlerini yerleştirmek. Böylece ekranın üst kısmındaki çentik ve çerçeveden kurtularak daha fazla ekran gövde oranı sunulacak.

Evan Blass, Galaxy S10’un kameraları hakkında da bilgi veriyor. Yeni amiral gemisinin arka tarafında üçlü kamera kurulumu yer alacak. Bunlar normal kamera, geniş açılı kamera ve telefoto kamera şeklinde olacak.

Dikkat çeken bir diğer özellik ise Samsung’un yeni telefonunda ultrasonic sensörler kullanacak olması. Bu gelişmiş sensörler ile Samsung, ekrana gömülü parmak izi okuma konusunda da devrim yaratmayı planlıyor.

Son olarak Samsung Galaxy S10, beklendiği gibi Android Pie işletim sistemi ve One OU kullanıcı arayüzü ile gelecek.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here