Sağlamlık testleriyle bilinen JerryRigEverything youtube kanalı Samsung Galaxy S10 için de sağlamlık testi yaptı ve telefonun çizilmelere, bükülmeye ve yanmaya karşı sağlamlığını gözler önüne serdi. Bununla birlikte Samsung Galaxy S10’un ekrana gömülü ultrasonic parmak izi okuma sensörünün çizilmeler sonrası çalışıp çalışmadığı test edildi.

JerryRigEverything youtube kanalı Samsung’un üstün özelliklere sahip yeni amiral gemisi Galaxy S10 için sağlamlık testi yaptı. Yapılan testte, telefonun çizilmelere, yanmaya ve bükülmeye karşı dayanıklılığı gösterildi.

Hazırlanan testin ilk bölümünde telefonun çizilmelere karşı dayanıklılığı test edildi. Telefonun ekranı farklı sivrilikteki tornavidalar ile çizilmeye çalışıldı. Corning Gorilla Glass 6 ile korunan ekran, diğer amiral gemilerde olduğu gibi 6 ve 7. seviye tornavidalar ile çizildi.

Testin diğer bölümünde ise telefonun ekranı bir çakmak ile uzun süre ateşe maruz bırakıldı. Ancak ekranda her hangi bir hasar veya yanık izi olmadı.

En merak edilen konulardan biri de Samsung Galaxy S10’un ekrana gömülü ultrasonic parmak izi okuma sensörünün ekran çizildiği zaman çalışıp çalışmadığı. Yapılan testte parmak izi okuma sensörünün olduğu yer 7. seviye tornavidalar ile çizildi. Bu çizikler küçük çiziklerdi ve parmak izi okuma sensörü bu çizikler sonrasında çalışmaya devam etti. Ancak 10 seviye tornavida ile daha derin çizikler oluşturulunca ultrasonic parmak izi okuma sensörü çalışmadı. Marques Brownlee’nin yapmış olduğu başka bir testte ise ekran gömülü Optical parmak izi sensörünün derin çiziklerde de çalıştığı video da gösterildi.

Testin son bölümünde ise Galaxy S10 el kuvveti ile bükülmeye çalışıldı ve cihaz bu testi de başarıyla atlatmayı başardı.

Samsung Galaxy S10 özellikleri için tıklayın.

Paylaş.

Yorum Yap