Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy Note 9’un Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 9’un Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

0

Samsung bugün New York’ta düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde yeni amiral gemisi Galaxy Note 9’u tanıtacak. Geçtiğimiz günlerde amiral gemisinin İngiltere fiyatının sızdırıldığını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de Galaxy Note 9’un Türkiye fiyatı ortaya çıktı.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9’un fiyatı mediamarkt.com.tr sitesinde ortaya çıktı. Oykanus Mavisi, Gece Siyahı ve Lavanta Moru renk seçenekleriyle görüntülenen Galaxy Note 9’un fiyatı ise 6499 TL olarak belirlendi.

Daha önceki haberimizde telefonun 128 GB’lık modelinin 900 Sterlin (950 Dolar), 512 GB’lık modelinin 1100 Sterlin (1150 Dolar) ile İngiltere ve ABD’de satılacağını duyurmuştuk. Ülkemizdeki dolar kuru ve vergiler düşünüldüğü zaman 128 GB’lık modelin 6499 TL olması olağan görünüyor.

Ülkemizde yaşan döviz kuru oynamalarından dolayı Samsung Galaxy Note 9’un Türkiye fiyatı değişkenlik gösterebilir. Doların düşmesi durumunda fiyat aşağı çekilebileceği gibi dolardaki artış telefonun Türkiye’deki satış fiyatının yükselmesine sebep olabilir. Ayrıca geçen yıl Galaxy Note 8‘de olduğu gibi telefon önce yüksek fiyattan sunulup daha sonra fiyatı geriye çekilebilir.

MediaMarkt’ta kısa süreli olarak gösterilen Galaxy Note 9 ilanı bir süre sonra siteden kaldırıldı. Sitede telefonun 6 Eylül‘de stoklarda olacağı belirtildi.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here