Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy Note 9, 9 Ağustos’da Tanıtılacak

Samsung Galaxy Note 9, 9 Ağustos’da Tanıtılacak

0

Samsung, resmi youtube kanalı üzerinde paylaştığı videoda yeni amiral gemisi Galaxy Note 9’un tanıtım tarihinin 9 Ağustos olacağını duyurdu. Kısa süre sonra ilgili video kanaldan silinse de Galaxy Note 9’un çıkış tarihi açıklanmış oldu.

Samsung, resmi youtube kanalı üzerinden bir tanıtım videosu yayındadı. Kısa videoda Samsung Galaxy Note 9’un çıkış tarihi 9 Ağustos olarak duyuruldu. Paylaşılan videoda Galaxy Note 9’un S-Pen’i ve yeni renk seçeneği vurgulandı. Sarıya çalan altın rengi ve üzerinden buton bulunan S-Pen dikkat çekti.

Daha önce sızdırılan bilgilere göre Galaxy Note 9’un S-Pen (S-Kalem)’inin Bluetooth özelliğine sahip olması bekleniyor. Bluetooth özelliğinin S-Pen’e ne gibi özellikler kazandıracağı kesin değil ancak S-Pen’in bluetooth sayesinde bir hoparlör’e sahip olması ve ekran dışına yazılan yazıların ekranda görülmesi gibi özellikler sunması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 9’un beklenen özellikleri ise şu şekilde: Amerika’daki cihazın Snapdragon 845 chipsetiyle, ülkemizde ve diğer bölgelerde ise Samsung’un Exynos 9810 chipsetiyle gelmesi bekleniyor. Telefonun 6 GB RAM ve 128 GB/256 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunması bekleniyor. Cihazın ayrıca belli bölgelerde özel olarak 8 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı sunması bekleniyor. Android 8.1 Oreo ile kutusundan çıkması beklenen Note 9, kısa bir süre sonra ise Android P güncellemesi alacak.

Samsung Galaxy Note 9’un çıkış tarihinin 9 Ağustos olarak belirlenmesinde LG V40, 2018 iPhone modelleri ve Nokia 9 gibi modellerin tanıtılacak olmasının etkili olduğunu düşünüyoruz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here