Ana sayfa Haberler Samsung, Galaxy Note 8 Batarya Sorununa Cevap Verdi

Samsung, Galaxy Note 8 Batarya Sorununa Cevap Verdi

0

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7’de yaşanan batarya probleminden sonra işi sıkı tutan Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 8’in batarya sorunuyla yüz yüze geldi. Önemli miktarda kullanıcı Galaxy Note 8’in bataryasının bittiğini ve telefonlarının bir daha açılmadığını belirtti.

Samsung Galaxy Note 7‘de yaşanan batarya patlamaları sorunundan ders çıkaran Samsung işi daha sıkı tutmaya başladı ve yeni ürettiği telefonları için bataryaları sekiz aşamalı güvenlik testine tabi tuttu. Ancak buna rağmen geçen hafta önemli miktarda Galaxy Note 8 kullanıcısının batarya problemlerini Samsung’a bildirdiği ortaya çıktı. Kullanıcılar, bataryalarının %0’a ulaşmasının ardından telefonlarının şarj olmadığını söyledi.

Konunun ortaya çıkmasından sonra bazı Galaxy S8 / Galaxy S8+ ve  Galaxy Tab S3 kullanıcılarının da benzer sorunla karşılaştıkları ortaya çıktı.

Samsung, konuyla ilgili resmi bir açıklama da yaptı. Yapılan açıklamada yaşanan sorunun çok az kişide olduğu ve sorunun henüz tespit edilemediği ve sorunun araştırıldığı bildirildi. Ayrıca sorun yaşayan kullanıcıların durumu Samsung’a bildirmeleri istendi. Bu kapsamda sorun yaşayan kişilerin cihazları ücretsiz olarak değiştirilmektedir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here