Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy Fold’un Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

Samsung Galaxy Fold’un Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

0

Samsung’un MWC 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği, katlanabilir akıllı telefonu Samsung Galaxy Fold‘un Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı belli oldu.

Antalya’da düzenlenen Samsung MENA Forum 2019 etkinliğinde konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Galaxy Fold’un 27 Nisan’da Türkiye’de satışa sunulacağını belirtti. Başkan DaeHyun Kim konuşmasında “Yapay zeka ve 5G gibi yeni teknolojileri geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 22 milyar dolar tutarında yatırım gerçekleştireceğiz. 5G’deki bilgimizin Türk halkına yararlı olmasını sağlamak için anlaşmalar yapıyoruz. Siyasi ve ekonomik konjonktüre bakmaksızın, Türk tüketicisinin hayatına değer katmaya devam edeceğiz. Katlanabilir telefonumuz Galaxy Fold ile tüketicilerimizi heyecanlandıran bir ürün ortaya çıkardık. Açıldığında 7,3 inç büyüklüğüne ulaşan Galaxy Fold ile YouTube, WhatsApp ve Google’ı aynı anda kullanabiliyorsunuz. Pazara çok büyük bir yenilik getiren Galaxy Fold’u 27 Nisan‘da Türkiye’de satışa sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Yurtdışında 1980 Dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak olan Samsung Galaxy Fold’un Türkiye’de ne kadara satılacağı ise henüz açıklanmadı. Ülkemizde uygulanan vergiler ve dolar kuru düşünüldüğünde cihazın bir hayli pahalı olması bekleniyor.

Kapalı pozisyondayken 4.6 inç boyutunda bir ekrana sahip olan Galaxy Fold, açıldığında ise 7.3 inç büyüklüğünde bir ekrana dönüşüyor. Bu büyük ekran sayesinde aynı anda birden fazla uygulama kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy Fold’un tüm özellikleri için tıklayın.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here