Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy A90’un Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy A90’un Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı

0

Samsung 10 Nisan’da düzenleyeceği yeni etkinlikte Galaxy A90 modelini tanıtabilir. Ancak bunun öncesinde Galaxy A90 adıyla gelmesi beklenen cihaz Weibo’da ortaya çıktı. Kızaklı ve döner kamera sistemiyle dikkat çeken cihazın özellikleri de sızdırıldı.

Çin’den gelen bilgilerle Galaxy A90’ın nasıl görüleceği ve ne tür özelliklere sahip olacağı orta çıktı diyebiliriz. Galaxy A90, kızaklı bir kamera sistemine sahip. Arka tarafta yer alan kameralar, kızak ile yukarı çıkıyor ve kameralar kendi etrafında dönerek selfie kamerası konumuna geçiş yapıyor. Yani arka tarafta yer alan kameralar aynı zamanda selfie kamerası olarak kullanılıyor. Bu kameraların 48 MP + 8 MP + TOF Kamera olması bekleniyor. Aşağıdaki konsept videoda cihazın kızaklı kamerası gösterilmiş.

Samsung Galaxy A90’ın kızaklı kamera sistemi sayesinde telefonun ön kısmında çentik bulunmuyor. 6.7 inç boyutundaki OLED ekran 2400 x 1080 piksel (FHD+) çözünürlük sunuyor. Akıllı telefon ses döküm teknolojisine sahip olduğu için ekranda hoparlör de bulunmuyor.

Snapdragon 710/712’nin halefi olan Snapdragon 7150 yonga setiyle gelecek olan cihaz hızlı şarj (25W) ve 3700 mAh bataryaya sahip olacak. 76.5 x 165.0 x 9.0mm boyutlarında olacak olan cihaz 219 gram ağırlığında.

Yukarıdaki bilgilerin şuan için sadece bir sızıntı olduğunu ve bu bilgilerde değişiklik olabileceğini lütfen unutmayın. 10 Nisan’da Samsung, A90 modelini tanıtırsa gerçek bilgileri o zaman öğreneceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here