Ana sayfa Haberler Samsung Galaxy 10 Serisi İçin İkinci Android 10 Beta Yayınlandı

Samsung Galaxy 10 Serisi İçin İkinci Android 10 Beta Yayınlandı

0

Samsung dün, Hindistan, Fransa ve Polonya’da Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10e için Android 10 beta programını başlatmış ve ilk betaları kullanıcılara sunmuştu. Bugün ise Galaxy S10 serisi için Android 10 ikinci beta sürümünü yayınladı.

İşletim sistemlerinin beta sürümleri genellikle birçok hata barındırır. Zaten beta sürümlerinin amacıda kullanıcı deneyimleri sonrası ortaya çıkan hataları gidermektir. Samsung dün Galaxy S10 serisi için ilk Android 10 Betayı kullanıma sundu. Ancak yaşanan birçok hatanın çözümü için bugün ikinci betayı kullanıma sundu. Güncelleme Güney Kore’de sürüm G97 * USQU2ZSJF), ABD’de (G97 * NKSU3ZSJF) ve Almanya’da (G97 * FXXU3ZSJF) seri numaraları ile geliyor.

Galaxy S10 serisi için yayınlanan Android 10 ikinci beta, ilk olarak parmak izi okuma sorununu çözüyor. Ekrana gömülü olan parmak izi okuyucu, eğer ekrana bir ekran koruyucu takılıysa betada çalışmıyordu ancak yeni beta ile bu sorun ortadan kaldırıldı. Ayrıca yeni güncelleme kamera, Bixby rutinleri, galeri ve indirme yöneticisi için gelişmiş batarya yönetimi ve çeşitli hata düzeltmelerini içeriyor.

Galaxy S10 serisi için Android 10 beta programına katıldıysanız Ayarlar > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek yeni güncellemeyi telefonunuza yükleyebilirsiniz. Güncelleme yaklaşık 600 MB boyutunda.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here