Samsung telefonda ekran yansıtma nasıl yapılır? Samsung telefonlarda bulunan Smart View özelliği ile telefon ekranını televizyon ekranına yansıtabilirsiniz. Bu yazımızda resimli olarak Samsung telefonda ekran yansıtma nasıl yapılır ve ekran yansıtma sorunlarını tüm detaylarıyla anlatacağız.

Geçmişte telefon ekranını TV ekranına yansıtmak için ara kablo veya Miracast gibi uygulamalar kullanılıyordu. Artık tüm akıllı telefonlar kendi ekran yansıtma uygulamasına sahiptir. Samsung telefonlarda ise ekran yansıtmak için Smart View uygulaması bulunmaktadır. Smart View uygulaması sayesinde üçüncü taraf bir uygulamaya gerek kalmadan ekran yansıtma yapılabilmektedir. Gelin şimdi ekran yansıtma işlemini anlatalım.

Samsung Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

  • Telefon ekranını TV ekranına yansıtmak için öncelikle her iki cihazla aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun.
  • Telefonunun hızlı menüsünü açın ve menüden Smart View seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada ekran yansıtmayı destekleyen cihazları göreceksiniz. Listeden telefon ekranını yansıtmak istediğiniz televizyonu seçin ve açılan uyarı ekranında Şimdi Başla diyerek yansıtma işlemini başlatın.
  • İlk bağlantıda sizden onay istenebilir, işlemi onayladığınız anda telefon ekranı televizyon ekranına yansıyacaktır.samsung ekran yansıtma

Samsung Ekran Yansıtma Hangi Telefonlarda Var?

Samsung Galaxy Fold Z serisi, Galaxy Fold Flip serisi,  Galaxy Note 20, Note 10, Note 9, Galaxy S22, S21, S20, S10, S8, S7, S6, Galaxy A73, Galaxy A53, A33, A23, A13, A03, Galaxy, A72, A52, A32, A22, A02, Galaxy M53, M33, M23, Galaxy M02, M22, M32, M52, Galaxy J serisi gibi giriş, orta ve üst segmentte yer alan tüm Samsung telefonlarda ekran yansıtma özelliği bulunmaktadır. Eğer telefonunuzda Smart View özelliği yoksa Google Play’den ekran yansıtma uygulaması indirip kullanabilirsiniz.

Samsung Ekran Yansıtma Sorunu

Samsung telefonunuzda ekran yansıtma sorunu yaşıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Öncelikle Smart View özelliği, kablosuz ekran yansıtmayı destekleyen televizyonlarda çalışmaktadır. Wi-Fi özelliği olan Samsung, LG, Vestel, Arçelik, Philips, Grundig, Toshiba, Sony, TCL gibi hemen tüm Smart TV’ler kablosuz ekran yansıtmayı desteklemektedir. Eğer ekranı yansıtmak istediğiniz televizyon smart tv değilse ekran yansıtma çalışmayacaktır.

Ekran yansıtma sorunun bir diğer nedeni de giriş modunun değiştirilmemesidir. Bazı TV’lerde bağlanmadan önce giriş modunun değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıntılı bilgi için televizyonunuzun kılavuzuna bakabilirsiniz. TV modelini yorum kısmından yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Eğer TV’niz televizyonunuza yakın bir konumda olmasına rağmen ekran yansıtılmıyorsa televizyonu yeniden başlatın. Televizyonu yeniden başlatmak için kumanda üzerindeki güç tuşuna basılı tutabilir veya televizyonun fişini çekip bir süre bekleyin ve sonra tv’yi açın.

Paylaş.

Yorum Yap