Samsung telefonlarda bulunan Dual Messenger, whatsapp, facebook, twitter, swarm, tinder gibi uygulamaları iki farklı hesapla kullanmanızı sağlar. Bu yazımızda Samsung Dual Messenger nasıl kullanılır detaylı olarak anlatacağız.

Samsung One UI kullanıcı arayüzü ile birlikte, birçok Samsung telefona Dual Messenger özelliği geldi. Dual Messenger sayesinde 3. parti uygulamalara gerek kalmadan telefonunuzda aynı anda 2 whatsapp, 2 messenger, 2 facebook, 2 twitter, 2 viber vb. kullanabilirsiniz. Samsung Dual Messenger, Huawei İkiz Uygulama ile benzer şekilde çalışmaktadır. Tek yapmanız gereken Ayarlardan Dual Messenger’i açmak ve ikizini oluşturmak istediğiniz uygulamaları seçmektir.

Samsung Dual Messenger Kullanımı

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Gelişmiş Özellikler seçeneğini seçin.
  • Dual Messenger seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada, telefonunuza yüklü olan uygulamalardan Dual Messenger’ı destekleyen uygulamaları göreceksiniz. İstediğiniz uygulamanın yanındaki sürgüyü çekin.

samsung dual messenger

Samsung Dual Messenger, özellikle bir telefonda iki Whatsapp hesabı kullanmak isteyenler için oldukça faydalı bir özelliktir. Dual Messenger aynı anda iki whatsapp hesabı kullanmanızı sağlar.

Örneğin Facebook uygulamasını Dual Messenger ile seçerseniz, telefon ekranınızda iki adet Facebook simgesi yer alır. Bunlardan biri uygulamanın ana simgesidir. Diğeri ise Dual Messenger ile oluşturulan ikinci simgedir. Dual Messenger ile oluşturulan ikinci uygulamanın simgesinde turuncu bir Dual Messenger simgesi bulunmaktadır. İkinci simge ile uygulamayı başlatıp farklı bir hesap ile facebooka giriş yapabilirsiniz.

samsung dual messenger ana ekran

Kullandığınız bir uygulama eğer Dual Messenger sayfasında gözükmüyorsa, bu uygulama bu özelliği desteklemiyor demektir. Mesela Instagram, zaten aynı anda birden fazla hesap kullanımına imkan verdiği için Dual Messenger’da gözükmemektedir.

Samsung Dual Messenger hakkında soru ve sorunlarınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık