Anasayfa Haberler Samsung Apple’ı Geride Bırakarak Tekrar Amerika’da Liderliği Aldı

Samsung Apple’ı Geride Bırakarak Tekrar Amerika’da Liderliği Aldı

0

2016’ya Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile hızlı bir giriş yapan ve dengeleri alt üst eden Samsung, Apple’ın anavatanı olan Amerika’da akıllı telefon pazarının liderlik koltuğuna 11 ay sonra tekrar oturdu. Bu sene iPhone SE modelini çıkaran Apple beklediği satış rakamlarını yakalayamadı ve Amerika’da da liderlik koltuğunu Samsung’a bıraktı.

Yapılan araştırmaya göre Mart ayı itibariyle Samsung Amerika’da akıllı telefon pazarının %28.8’lik bölümünü elinde bulundururken Apple %23 ile 2. sırada yer alıyor.

Bu seneye LG G5 ile giriş yapan LG ise %17.1 ile Apple’ı takip ediyor. LG’nin G5 modelinin satış rakamları halen açıklanmazken LG’nin başarısı göze çarpıyor.

Çinli telefon üreticilerinden Huawei amerika pazarına açılmamasına rağmen pazarın %1’lik kısmını elinde bulundururken, ZTE %6.6, Alcatel %4.5’lık pazar paylarıyla 4. ve 5. sırada yer alıyorlar.

Kaynak: 9to5mac.com


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz