Samsung geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Galaxy S21 ailesi için Android 12 tabanlı One UI 4 için beta programını başlatmış ve test çalışmalarını sürdürmüştü. Bugün nihayet şirket, OneUI 4 kullanıcı arayüzünü resmen Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra için kullanıma sundu.

Birkaç saat önce, Samsung yanlışlıkla bir sunum planını yayınladı ve yayınlanan bu sunumda, Galaxy S21 ailesinin bu ay güncelleme alacağı yazıyordu. Yapılan bu yanlışlıktan sadece birkaç saat sonra Samsung resmi bir açıklama yaptı ve Galaxy S21 serisi için Android 12 tabanlı OneUI 4 kullanıcı arayüzünün resmen dağıtıma başlandığı duyuruldu.

samsung one ui 4

Yeni Android sürümü ve kullanıcı arayüzü dağıtıma bugün başlasa da, her cihaza ulaşması birkaç hafta sürebilmektedir. Eğer Galaxy S21 ailesinden bir cihaza sahipseniz, güncelleme için biraz beklemeniz gerekebilir.

Samsung ayrıca Galaxy Watch, Galaxy Watch Active , Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch3 giyilebilir cihazlara yönelik “kullanıcıların gelişmiş sağlık özelliklerinin ve yeni saat yüzlerinin keyfini çıkarmasını” sağlayacak yeni bir güncellemenin de yapıldığını duyurdu.

Samsung bu bilgilerin dışında daha fazla ayrıntıya girmiyor, bu nedenle One UI 4 güncellemesinin ilk olarak nerede yayınlanacağı belli değil. Tahminler güncellemenin ilk olarak şirketin anavatanı olan Kore’de olacağı yönünde olsa da, kullanıcılardan raporlar geldikçe bunu öğreneceğiz.

samsung one ui 4 gizlilik

One UI 4, yeniden tasarlanmış widget’lar, bir dizi yeni Renk Paleti, çok çeşitli emoji özellikleri ve klavyeden daha fazla GIF ve çıkartma ile birlikte geliyor. Yeni yazılım sürümü, bir uygulama kameranızı veya mikrofonunuzu kullanmaya çalıştığında sizi uyarır ve tüm bu ayarları uygun bir yere yapıştıran yeni bir gizlilik panosu içeriyor.

Paylaş

Yorumdan çık