Ana sayfa Haberler Samsung 8GB LPDDR4 Mobil DRAM Modülünü Tanıtttı

Samsung 8GB LPDDR4 Mobil DRAM Modülünü Tanıtttı

0

Samsung’un bellek satış ve pazarlama başkan yardımcısı Joo Sun Choi, ilk 8 GB’lık mobil RAM’ini duyurdu. Yaptığı açıklamada, gelişen teknoloji, çift kamera, 4K Ultra HD görüntü, VR gibi teknolojilerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha güçlü RAM’e ihtiyaç olduğunu ve bu doğrultuda Samsung’un ilk 8GB Mobil DRAM modülünü geliştirdiğini aktardı.

Aralık 2014’de ilk defa duyduğumuz 4GB’lık mobil RAM’in üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti. Bu süre zarfında özellikle 2016’da birçok amiral gemisi 4GB’lık RAM ile piyasaya çıktı. Şimdi ise Samsung, akıllı telefonlar, tabletler ve ultra ince laptoplarda kullanılacak ilk 8GB LPDDR4 DRAM’i duyurdu.

İlk 8GB RAM’in hangi akıllı telefonda karşımıza çıkacağı henüz belli değil. Ancak Samsung’un yeni çıkaracağı ve merakla beklenen Galaxy S8 modelinde 8GB RAM bulunması ihtimali hiçte az değil. Eğer Galaxy S8’de 8GB Ram olursa fazla beklemiş olmayacağız.

Joo Sun Choi’nin orjinal dilindeki açıklaması şu şekilde:

The advent of our powerful 8GB mobile DRAM solution will enable more capable next-generation, flagship mobile devices around the world. We will continue to provide advanced memory solutions offering the highest values and leading-edge benefits to meet the escalating needs of devices having dual camera, 4K UHD and VR features.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here