Ana sayfa Haberler Samsung 2018’in 1. Çeyreğinde %50 Kar Artışı Bekliyor

Samsung 2018’in 1. Çeyreğinde %50 Kar Artışı Bekliyor

0

Samsung 2017 yılının ikinci yarısından itibaren mali raporlarında rekor kırmaya başladı. Reuters tarafından paylaşılan son bilgiye göre Güney Kore’li şirket 2018 Ocak-Mart döneminde %50’lik bir kar artışı bekliyor.

Analistler yaptıkları açıklamada Cuma günü Samsung’un mali raporlarını açıklamasını bekliyorlar. Şirketin geçen yılın aynı dönemine kıyasla %8’lik bir büyüme ile 13.7 milyar dolarlık bir faaliyet karı elde ettiğini belirtiyorlar.

Akıllı telefon pazarının lideri konumunda bulunan Samsung markası, telefon satışlarının dışında ürettiği donanım ürünlerinden büyük kar elde ediyor. Reuters’e göre Samsung, satılan her 1 DRAM cipinden 70 sent kar elde ediyor.

Samsung akıllı telefonlardanda yüksek kar elde ediyor ancak bellek kartlarından elde ettiği kadar değil. 2018’in 1. Çeyreğinde Samsung 9.3 milyon adet Samsung Galaxy S9‘u dünya çapına sevk etti.

Samsung ayrıca iPhone X’in OLED ekranını da üretiyor. Ancak iPhone X’in istenilen satış rakamlarına ulaşamamasından dolayı buradaki hedefin ancak %60-65’i gerçekleşebildi.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here