Covid-19’un patlak vermesinden bu yana, ev hijyeni ve dolayısıyla akıllı temizlik cihazları hakkındaki incelemelerimize daha fazla önem verdik. Xiaomi, Dreame ve Roborock dahil olmak üzere çeşitli inovasyon teknolojisi markalarının ürünlerini inceledik. Bazılarını en son teknolojiler için, bazılarını ise kullanıcı dostu oldukları için seviyoruz. Bugün, gelişmekte olan bir başka Çinli teknoloji markasının elektrikli süpürgesi olan Redroad V17‘yi inceleyeceğiz. Bu ürün gerçekten reklamı yapılan özelliklere sahip mi? Testlerimizde nasıl performans gösterdi? sizlerle paylaşacağız.

İşte Redroad V17 ile ilgili kapsamlı tanıtım ve test sonuçları ve onu satın alıp almamanız konusunda net bir karar. İncelememiz aşağıdaki 7 bölümden oluşmaktadır:

 1. Kutu içeriği
 2. Özellikler
 3. Tasarım
 4. Vakum performansı
 5. Kullanıcı deneyimi
 6. Artıları ve eksileri
 7. Öneri bölümü

1. Kutu İçeriği

Büyük teslimat kutusu şaşırtıcı çeşitlilikte bileşenler içeriyordu. Paketteki ilk beğenimiz şey: her parça ayrı ayrı korumaya alınmıştı ve böylece teslimat sırasında olası herhangi bir darbeye karşı korunmuştu.

1. Değiştirilebilen pil, toz haznesi ve değiştirilebilir HEPA filtre bileşenine sahip ana makine.
2. Çift silindirli ve LED ışıklı motorlu fırça (4 silindir dahil, 2 sert zemin ve 2 halı için)
3. Esnek uzatma hortumu
4. Toz alma fırçası (perdeler, AC prizler, mobilyalar vb. için)
5. Motorlu akar temizleme fırçası
6. LED ışıklı aralık başlığı
7. 2’si 1 arada geniş başlık (örneğin bir klavyede çizikleri önlemek için kıllı fırçayı etkinleştirebilirsiniz)
8. Katlanabilir adaptör (mobilya altını süpürmek için)
9. Duvara asma ve şarj için montaj ekipmanı
10. AB duvar şarj cihazı
11. Kullanım kılavuzu ve montaj kılavuzu

Makine sağlamdır. Ancak metal borunun yanı sıra birçok yaygın plastik kullanılıyor. Tüm parçalar hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde monte veya demonte edilebiliyor. Düğmeler kırmızı olarak tasarlanmıştır, böylece montaj kılavuzu olmadan bile kolayca bulunur.

2. Özellikler

Ürün özelliklerini gözden geçirmek için biraz zaman ayırmanız, makine hakkında temel bir bilgi kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Nominal güç: 450W
Emiş: 155AW
Vakum: 26,5 kPa
Çalışma Süresi: 60 dakika MAKS
Pil kapasitesi: 2.500 mAh (çıkarılabilir)
Akü voltajı: 25.2V
Şarj süresi: MAX 3.5 saat
Gürültü seviyesi: ~60dB (üreticiye göre)
Ana makine ağırlığı: 1,62 kg (üreticiye göre)
Toz haznesi kapasitesi: 600ml
Filtrasyon sistemi: 5 aşamalı filtreleme (HEPA 12 + HEPA 13 dahil)

Bazı test sonuçları, üretici tarafından verilen rakamlardan biraz farklıydı. Örneğin, ana makine 1.65kg ağırlığındaydı. Gürültüye gelince, onu ilerleyen kısımda ayrıntılı olarak ele alacağız.

3. Tasarım

Redroad V17 hemen gözümüze çarptı. Kırmızı-beyaz-gümüş paleti, görsel olarak . Tasarım, Xiaomi ve ROIDMI ürünleri gibi basittir. Ağırlığın çoğu ana makinededir. Perdeler ve AC prizler için kullanımı kolaydır. Böyle bir tasarım, zemini çok uzun süre temizlerseniz kolunuzu yorabilir ancak neyse ki V17’nin ana makinesi nispeten hafiftir.
Ana makinenin şeffaf muhafazasını seviyoruz. Orijinal HEPA filtre kapağının rengi kırmızıdır. Alternatif renkler alınabilir deniyor ama Redroad’un online mağazalarında göremedik. Ne zaman renk seçeneği gelecek biz de merak ediyoruz.

4. Vakum performansı

Bu konu hakkında kapsamlı ve ayrıntılı bir inceleme yapacağız çünkü elektrikli süpürgeyle ilgili en önemli şey bu. Vakum performansında genellikle aşağıdaki iki kriter önemlidir:
1. Motor hızı ve emiş gücü
2. Fırçalar ve hava kanalı tasarımı

Özelliklere göre, Redroad bu alanda pazarın en üst vakum gücünü sunmaktadır: 120.000 rpm motor hızı, 450W nominal güç ve 155AW emiş.

Ayrıca özel bir çift merdane fırçasına sahiptir (2 çırpıcı çubuğu ve 2 yumuşak silindirden dilediğinizi istediğiniz gibi bir araya getirebilirsiniz). Ana fırçanın üzerinde LED ışıklar var (ancak yeterince parlak değil). Hava kanalı tasarımı yaygındır. 12 konili siklonik kısım, engellenmemiş hava akışı sağlamak ve yüksek emiş sağlamak için atıkları havadan ayırabilir ve toz kabına bırakabilir.

redroad v17 cift rulo 1

Redroad V17’yi çalıştırdığımızda, iki motorlu çubuk birbirine doğru yuvarlandı (Redroad V17’nin beni en çok çeken yanı bu oldu) ve kapalı alandaki tozu emdi. Deneyimden bahsetmişken, bu tasarımdaki elektrikli süpürgeler daha yüksek emiş verimliliğine sahip olma eğilimindedir. Ancak ürünün reklamında belirtilen ‘4X’e ulaşabilir mi?

redroad v17 cift rulo 1 2

Halı ve paspasları temizlemek için 2 adet V şeklinde çırpıcı çubuğu monte ettik. V şeklindeki çırpıcı çubuklarındaki sert kıllar, kısa tüylü halılara ulaşabilir ve gömülü atıkları ortaya çıkarabilir.

Sert zemin temizliğine daha düşük bir puan verdik çünkü 2 yumuşak çubuk zemine çok yakın yapıştığından, büyük atık parçalarını ileriye doğru itme eğiliminde. Elbette burada büyük meyve kabukları kullanmamız adil olmadı. Eğer çocuğunuz yoksa bu sorunu görmezden gelebilirsiniz.

Not: Silindir sökme tasarımının oldukça kullanışlı olduğunu belirtmek isteriz. Bir düğmeye basarak üzerinde iki silindir bulunan parçayı kolayca çıkarabilirsiniz.

5. Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı deneyimi önemlidir çünkü mükemmel vakum performansı tek başına yeterli değildir. Günlük olarak kullandığımız bir şey için en önemsiz ayrıntılar (örneğin gürültü ve egzoz) genel deneyiminiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. İşte en çok sorulan sorulara dayanan dört husus.

1. Filtrasyon

Filtreleme, özellikle toza alerjisi olanlar başta olmak üzere, elektrikli süpürgeyi sık kullanan kişiler için önemlidir. Zayıf filtreleme sistemlerine sahip elektrikli süpürgeler, alerjileri veya solunum hastalıklarını tetikleyen polen, toz, akar ve sporları serbest bırakır.
Redroad, 0,1μm’ye kadar ince tozların %99,97’sini yakalayan 5 aşamalı bir filtreleme sistemine (yıkanabilir filtreleme parçalarına sahip) sahiptir. 12 koni siklonik ayırma parçası, H12 HEPA girişi ve aktif kömürlü H13 HEPA çıkışı olduğunu fark ettik. Evet, çıkış HEPA filtresi, dışarı akan havanın kokusunu gidermek için aktif kömüre sahiptir. Bu özelliğe sadece birkaç elektrikli süpürge sahiptir. Redroad, kokuyu etkili bir şekilde giderebileceğini söylüyor. Bunu kanıtlayacağımızdan oldukça emindik.

Kokulu köpek mamasıyla yere toz döktük. Süpürme yaparken toz konsantrasyon detektörümüz ve çıkışımızda burnumuz vardı. (Aptalca görünüyordu ama koku konusunda objektif olmak için elimizden geleni yaptık.)

Dedektör, havadaki toz konsantrasyonunu almak için bir akut lazer sensörüne sahiptir. Sonuç olarak, günlük ev ortamının biraz üzerindeydi ancak yine de normal aralıktaydı.

redroad v17 filtre

Çıkıştan 10 santimetre uzaklıkta hafif bir köpek maması kokusu vardı. Ancak normal şekilde süpürdüğümüzde bunu zar zor fark edebiliyorduk.

2. Gürültü
Daha önce yapılan incelemelere göre, test edilen gürültü seviyesi genellikle ilan edilenden daha yüksektir. Nedenin bir kısmı, laboratuvar ve ev ortamları arasındaki farktır.
Redroad V17’nin resmi gürültü seviyesi 60dB‘dir. Ancak şaşırtıcı olmayan bir şekilde, incelememizde bundan biraz daha yüksek olduğunu kanıtladı. İki mesafede test ettik: 30cm ve 2m. İşte test sonuçları:

Eco modu: 69.4dB/62.7dB
Orta mod: 71.1dB/64.9dB
Turbo modu: 75.4dB/66.7dB
Açıkçası, her modda test edilen sonuçlar, reklamı yapılan 60dB’den daha yüksektir. Redroad’un burada daha iyisini yapabileceğini düşünüyoruz.

3. Ekler

Ekler bize farklı görevlerde yardımcı olabilir. Redroad V17, en eksiksiz ekipmanlara sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak bunların hepsinin yararlı olup olmadığı henüz kanıtlanmadı.

LED aralık başlığı — LED ışıklar, aralık başlığına yapılan sürpriz bir yükseltmedir. Karanlık köşeleri net görmemizi sağladılar. Ancak memenin kendisi biraz geniş.
Toz alma fırçası – Mobilya yüzeylerini temizlemekte harika bir iş çıkardı (bir parça bezle de halledebilirim). Perdeler için de kullanışlıdır.
Katlanabilir adaptör — En iyi eklenti olarak değerlendirdik. Süpürürken eğilmek istemiyorsanız mutlaka denemelisiniz.
Duvar montaj aparatını şarj etme ve saklama — Tüm ekleri tutabilir.
Diğerleri — İnsanların farklı ihtiyaçları olabilecek başka düzenli takıntılar da vardır.

redroad v17 led

4. Kolaylık

Redroad V17 nispeten hafif. Çift merdaneli fırça 360° döndürülebilir, bu da masa altlarını temizlemeyi kolaylaştırır. Tetik kilidi sayesinde, parmağınızı her zaman güç düğmesine basmanız gerekmez.

5. Pil ömrü

Turbo modda 10 dakikaya kadar, Eco modunda yaklaşık bir saat ve orta modda 25 dakikaya kadar çalışabiliyor. Pil ömrü, sevdiğimiz ekranda doğru bir şekilde görüntüleniyordu ve bu da çok hoşumuza gitti. Bununla beraber pil kolayca çıkarılabiliyor. Temizlemeniz gereken büyük bir eviniz varsa ekstra bir pil satın alabilirsiniz. (Orijinal paketinde yedek pil bulunması çok faydalı olacaktır.)

6. Özetle Artıları ve eksileri

Artıları:

 • Tüm ekler set halinde kutu içeriğinde yer alıyor
 • Yüksek verimli çift silindirli fırça
 • Çift silindirli fırçanın 360° dönüşü
 • Çift silindirli fırçanın LED ışıkları
 • Yüksek emiş ve iyi vakum performansı
 • Üstün filtreleme (çift HEPA filtre)
 • İyi koku giderme performansı
 • Çok fonksiyonlu duvara montaj aparatı (bir seferde iki pili şarj etme)
 • Hafif ve manevra kabiliyeti
 • Aralık başlığının LED ışıkları
 • Tetik kilidi
 • Çıkarılabilir pil (yedek pil henüz satın alınamıyor)
 • İyi düzeyde pil ömrü

Eksileri

 • İddia edilenden daha yüksek gürültü
 • Çift silindirli fırçanın LED ışıkları yeterince parlak değil
 • Aralık başlığı biraz fazla geniş
 • Ortak plastik kalitesi
 • Toz haznesi çıkarılabilir değil
 • Orijinal pakette yedek HEPA filtresi yok
 • Yedek pil yok
 • Motorun hafif ısınması

7. Öneri

Son karar: Uygun fiyatıyla elektrikli süpürge reklamlarda bahsedilen değerlere çok yakın ve satın alınmasını tavsiye ediyoruz. Ürünü satın almak için tıklayın. Resmi website: https://redroad.cc/

Paylaş.

Yorum Yap