Reddit, internette neler olup bittiğini keşfetmek için internetteki en popüler yerdir. Hızlıdır, her zaman güncellenir ve kesinlikle ‘İnternet’in ön sayfası’ sloganını tanımlar. İnternet dünyası, teknoloji sektörü, eğlence, harika icatlar, siyaset ve ünlü kişiliklerin en ünlü AMA’ları büyük izleyici kitlelerini Reddit’e çeken şeydir. Ayrıca, anonim olmak herkesin yüzlerce farklı konuda ücretsiz tartışmalar yapmasını sağlar. Herkesin katılması ve farklı şeyler hakkında konuşması, farklı konularda görüşlerini paylaşması için açık bir platform sunar. Ancak son zamanlarda Reddit düşüşe geçti ve birçok kullanıcı çeşitli nedenlerle hizmetten ayrılıyor. Tüm bu kullanıcılar, sağlıklı tartışmalara olan susuzluklarını gidermek için benzer tartışmalara başlayabilecekleri Reddit gibi farklı web siteleri arıyor. Reddit alternatifleri arıyorsanız, deneyebileceğiniz en iyi 10 Reddit alternatifi burada.

1.Hive

Eskiden Ruqqus gibi seçenekler varken, Hive artık çeşitli konulardaki tüm tartışmalarınız için Reddit gibi bir forum olarak karşımızda. Reddit kadar büyük olmasa da, web sitesinin genel kullanıcı arayüzü, benzer yazı düzeni ve UX öğeleriyle Redditors’u evde hissettirecek. Ayrıca, Reddit’e benzer şekilde, Hive olumlu ve olumsuz oyları destekler ve katılabileceğiniz ve parçası olabileceğiniz topluluklar (esas olarak alt redditler) sunar.

2.Quora

Quora alanındaki en iyi soru cevap sitelerinden biridir. Quora, kullanıcılarının sitede soru sormasına izin verir ve diğer kullanıcılar, konu hakkında bir fikirleri olduğunu düşünürlerse bu soruları yanıtlayabilir. Soru sormaya devam edebilir ve uzmanlara yanıtlatabilirsiniz ya da konu hakkında çok şey biliyorsanız cevapları kendiniz yazabilirsiniz. Soruları yanıtlamak topluluktaki uzman seviyenizi artıracaktır. Diğer uzmanları takip edebilir ve başkalarının da sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

3.4Chan

Bu site en popüler topluluklardan biridir. 4Chan, kullanıcılarının en sevdikleri panolara resimler göndermesine ve diğer kişilerin paylaşımlarına yorum göndermesine olanak tanıyan bir görüntü panosudur. Bir hesaba ihtiyaç duymadan resimlerinizi paylaşabilir ve favori panolarınıza yorum yapabilirsiniz. Bir hesap açmak zorunda kalmadan favori topluluklarınıza katılabilirsiniz. 4Chan, müzik, video oyunları, filmler, teknoloji, Japon animesi vb. aklınıza gelebilecek her şey için farklı panolara sahiptir. Reddit alternatifi olarak farklı bir seçenek.

4. Steemit

Steemit aslında Reddit’in orijinal rakibi ve en uzun süre en ciddi rakiplerinden biriydi. Bununla birlikte, oldukça tutkulu bir kullanıcı tabanıyla dolu olmasına rağmen, Steemit’in Reddit alternatifi listemizin başında olmamasının nedenleri var. Tıpkı Reddit gibi, burada da yayın yapabilir ve yayınlara yorum bırakabilirsiniz, ayrıca herhangi bir konu hakkında görüşünüzü kaydetmek için olumlu ve olumsuz oylar verebilirsiniz. Ancak Reddit’in aksine, Steemit aslında beğenilen gönderileri teşvik eder ve kullanıcılara gönderilerinin aldığı yüksek oy sayısı için ödeme yapar. Bu iyi bir fikir olsa da, Steemit’teki birçok gönderi tıklama tuzağı veya spam olma eğilimindedir ve bu da daha az çekici bir ortama neden olur. Bununla birlikte, kripto para birimi dünyasına giriyorsanız, Steemit muhtemelen parçası olabileceğiniz en iyi Reddit alternatifidir.

5.Hacker News (Y Combinator)

Hacker News, internette görebileceğiniz en basit ve anlaşılır haber toplama sitesidir. Site tasarımında gösterişli işaretler, yan çubuklar ve hiçbir widget yoktur. Aldığınız tek şey, dünyanın dört bir yanından teknolojiyle ilgili basit haberler. Bilgisayar korsanlarına, teknoloji meraklılarına, girişimcilere ve yeni başlayanlara hitap eden tüm haberler News Y Combinator kanalında mevcuttur. Haber öğesinin popülaritesi puanlara göre değerlendirilir. Her kullanıcı, bir puan vermek için bir haber hikayesine oy verebilir ve onu masaya yatırabilir. En çok puan alan en popüler hikayeler, tablonun en üstünde yer alır. Tüm bu haberler The New York Times, Washington Post vb. gibi güvenilir yayınlardan alınmıştır. Her kullanıcı, üst kısımdaki gönder düğmesini kullanarak bir haber gönderebilir.

6.ProductHunt

ProductHunt, piyasada mevcut olan mükemmel ürünlerin listelerini size sunar. En yeni ve en iyi teknolojilerden en muhteşem oyunlara kadar, Product Hunt her şeyin en iyisini sunar. En iyi web sitesi tasarımları, en iyi mobil uygulamalar, en popüler oyunlar ve teknoloji sektöründeki çok daha fazlasını içeren harika ürünlerin listesine ulaşabilirsiniz. İnsanlar kendi listelerini oluşturabilir ve bunları dünya ile paylaşabilir.

7.Mix (Önceden StumbleUpon)

Daha önce ‘StumbleUpon’ olarak bilinen Mix, şuan dünyanın en popüler makale sitelerinden biridir. Buraya kayıt olan kullanıcılar farklı konularda makaleler paylaşır. Böylece ilgi alanınıza ait binlerde konu makale bulabilirsiniz.

8.Imgur

Imgur tam olarak Reddit gibi bir forum değil. Ancak, neredeyse sonsuz bir görüntü kaynağı arıyorsanız, ziyaret etmeniz gereken yer Imgur’dur. Aslında Reddit’teki çoğu görsel Imgur linkleri olarak paylaşılıyor. Web sitesi, farklı türlerdeki görüntülerin bir deposu gibi davrandığından, bulmak istediğiniz şeyleri kolayca arayabilirsiniz.

9.Slashdot

En son teknoloji haberlerini almak için bir Reddit alternatifi arıyorsanız, tarayıcınızda Slashdot’a yer işareti koysanız iyi olur. Sadece bu siteyi ziyaret ederek, yüzlerce farklı kaynaktan tüm teknoloji haberlerine doğrudan erişebilirsiniz. Yine dilediğiniz konularda tartışmalara katılabilirisiniz.

10.9Gag

9Gag aslında listemizdeki en farklı sitedir. Hatta bir çoğuna göre Reddit alternatifi bile değildir. Ancak Reddit eğlence amaçlı kullanıyorsanız ve internette eğlenecek bir şeyler arıyorsanız 9Gag sizi kesinlikle eğlendirecek içerikler sunacaktır. 9Gag, farklı kullanıcıların sadece gülmek için internet memleri ve komik resimler gönderdiği basit bir web sitesi olarak başladı, ancak son zamanlarda harika insanlardan oluşan büyük bir topluluğa dönüştü. Sitede yapılan yorumlar emin olun ki sizi gönderilerden daha çok güldürecektir.

Paylaş

Leave A Reply