Ana sayfa Haberler Rapor: Apple Yılda İki Kez Yeni iPhone Tanıtmaya Başlayabilir

Rapor: Apple Yılda İki Kez Yeni iPhone Tanıtmaya Başlayabilir

0

Bugün CNBC‘den gelen bir raporda, J.P. Morgan analistlerinin Apple’ın 2021 için lansman stratejisini değiştireceğini öngören bilgileri ortaya kondu. Apple yıllarca sonbaharda iPhone’ları piyasaya sürerek tatil sezonuna öncülük etti. Tedarik zincirinden bahseden analistler, Apple’ın yılda iki kez iPhone’ları piyasaya süreceğini öngörüyor.

Apple hakkında paylaşılan raporda, “stratejideki değişim Apple’ın geleneksel mevsimselliklerini yumuşatmasına olanak sağlayacak ve şirkete ürünlerini altı aylık bir zaman dilimi içerisinde değiştirme imkanı verecek. Ayrıca yıl boyunca yeni telefonlar tanıtan diğer cihaz üreticileriyle rekabet etme esnekliği verecektir” denildi.

Apple, Samsung ve Huawei’nin aksine yılda sadece bir kez telefon üretiyor. Huawei ve Samsung gibi markalar yılda iki kez farklı amiral gemi modelleri ve bunların yanı sıra birçok telefon tanıtıyorlar. Apple ise yılda sadece bir kez yeni modellerini tanıyor ve bu da diğer markalarla rekabet etmesini bir nevi zorlaştırıyor.

2021 yılı bir yana, analistler 2020‘de Apple’ın, tümü OLED ekran ve 5G desteğine sahip olan dört iPhone modelini piyasaya süreceğini iddia ediyorlar. Ayrıca, bazı modellerin mmWave teknolojisini desteklemeyebileceğini de belirtiyorlar. Daha da ileri giden analistler, 2020 yılında tanıtılmasını bekledikleri telefonların, birinin 5.4 inç, diğerinin 6.7 inç ve diğer iki tanesinin de 6.1 inç boyutunda ekranlara sahip olacağını belirttiler.

Bunlar şimdilik J.P. Morgan analistlerinin iddiaları. Ama bakıldığı zaman çokta mantıklı geliyor. 2020 senesinde Apple nasıl bir taktik izleyecek, takip edip göreceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here