Anasayfa Haberler Qualcomm Snapdragon 845’i Duyurdu

Qualcomm Snapdragon 845’i Duyurdu

0

Qualcomm, Hawaii’de düzenlediği ikinci Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde yeni chipseti Snapdragon 845’i duyurdu. Etkinlikte sahneye çıkan Xiaomi CEO’su Lei Jun de gelecek olan yeni amiral gemileri Xiaomi Mi 7’de Snadragon 845’in kullanılacağını belirtti.

Qualcomm şuanda Hawaii’de düzenlediği Teknoloji Zirvesinde yeni teknolojilerini anlatıyor. Etkinliğin başında ise yeni chipset Snapdragon 845 duyuruldu. Snapdragon 845 bizlere birçok yeni teknolojiyi beraberinde getirecek.

Snapdragon 845, şu anki Qualcomm yıldızı Snapdragon 835 gibi aynı 10 nm işlemci üretim teknolojisine dayanıyor. Snapdragon 845 X20 LTE modem sayesine 150 Mbps yükleme hızı ve şebekeye bağlı olarak 1.2 Gbps’e kadar indirme hızı sunabiliyor.

Snapdragon 845’in yanı sıra önümüzdeki yıl hayatımıza Qualcomm işlemcili dizüstü bilgisayarlar girmeye başlayacak. Şimdiye kadar akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz Qualcomm önümüzdeki yıldan itibaren birçok markanın dizüstü bilgisayarında da kullanılacak. Etkinlikte sahne alan Asus ve HP gibi markaların yöneticileri bu haberi paylaştı.

Peki laptoplarda bu işlemcilerin kullanılması bizlere ne gibi faydalar sağlayacak ? Öncelikle bu bilgisayarlar Windows 10 ile çalışacak. Qualcomm’un sağladığı enerji tasarrufu sayesinde dizüstü bilgisayarlar 20 saate kadar pil ömrüne sahip olacak. Hatta bazı markalar bu sürenin bir haftaya kadar çıkabileceğini bile söylüyor. Bunun yanında Snapdragon 835 chipsetiyle gelecek olan laptoplarda sürekli internet bağlantısı olacak. Yani bu bilgisayarlarda aynı akıllı telefonlar gibi bir sim girişine sahip olacak ve internete bağlı olacak. Ayrıca bu bilgisayarların hızlı kapanıp hızlı açılması da aktarılan özellikler arasında.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz