Ana sayfa Haberler Periscope Twitter’a Entegre Edildi

Periscope Twitter’a Entegre Edildi

0

Şuan en popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope bilindiği üzere Twitter tarafından satın alınmıştı. Periscope büyük bir kitleye hitap ederken Facebook rakibinin bu yükselişini görünce karşı atağa geçmiş ve kendi canlı yayın platformunu tanıtmıştı.

Facebook’un canlı yayınları facebook üzerinden izlenebilirken, twitter’da paylaşılan periscope linkine tıklanınca Periscope ortamına gidiliyordu. Twitter periscope videolarını artık twitter sayfası üzerinden izlenmeye imkan tanıyacak. Periscope videoları diğer paylaşılan videolar gibi haber akışında yer alacak. Bu videoları izleyebilmek için ayrı bir uygulamaya indirmeye ve periscope’a üye olmaya gerek kalmayacak.

Buradaki en büyük amaçlardan biri insanların video izlemeyi sevmesi ve böylece twitter üzerinde videoları izleyerek twitter’da geçirilen zamanı arttırma çabası. Borsada değer kaybı yaşayan twitter bu atakla eski günlerine geri dönmek istiyor.

Periscope videolarını twitter’da ilk olarak iOS kullanıcıları izlemeye başladı. Yakın zamanda  entegrasyon Android, mobil ve web için gerçekleşecek.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here