Milyonlarca kullanıcıya sahip olan PUBG, en popüler battle royal mobil oyunları arasında yer alıyor. Oyunun resmi sürümü Android ve iOS kullanıcıları için mevcut ancak hiçbir şey bu aksiyon dolu oyunu büyük ekranda oynamanın heyecanını veremez. Neyse ki, bilgisayarınızda PUBG’nin keyfini çıkarmanın birkaç kolay yolu var ve makalemizin konusu da bu. Emülatörle ve emülatörsüz olarak PC’de PUBG mobile nasıl oynanır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız.

1. PUBG Mobile PC’de Nasıl Ücretsiz Oynanır?

Size anlatacağımız yöntemleri kullanmadan PC’de PUBG’nin resmi sürümünü oynayamazsınız. Ancak PUBG, Windows kullanıcıları için ücretsiz “Lite” sürümünü sunmaktadır. Lite sürümü orijinal sürümle aynı oyun mekaniğine sahiptir ancak küçültülmüş grafiklerle birlikte gelir, bu da düşük sistemli bilgisayarlarda oyunu çalıştırmayı kolaylaştırır.

Herkes bu lite sürümünü ücretsiz olarak indirebilir ve yükleyebilir. Aşağıdaki adımları yaparak PUBG Mobile Lite sürümünü bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz.

 • PUBG Lite web sitesine gidin ve PC için PUBG Lite’ın hemen altındaki Sarı GOT IT butonuna tıklayın.
 • Sonraki sayfaya gireceksiniz. Devam etmek için Sarı İndir düğmesine tıklayın. Oyunu yükleyin ve hesabınızla giriş yapın.
 • Şimdi, tek kuruş ödemeden PC’nizde oyunu oynamaya başlayın.

play pubg

Çoğu kullanıcı için PUBG Lite sürümü, resmi tam sürümle aynı düzeyde heyecan sunmaz. Bu yüzden emülatör kullanarak bu oyunu nasıl oynayacağınız konusunda size yol göstereceğiz.

2. Emülatörle PC’de PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Android emülatörleri, kullanıcıların herhangi bir Android oyununu PC’de fare ve klavyeyle oynamasına olanak tanıyan araçlardır. Android emülatörlerin bir diğer avantajı ise düşük özelliklere sahip bir bilgisayarda grafiksel olarak zorlayıcı oyunlar oynamak söz konusu olduğunda çok daha hızlı ve akıcı bir oyun deneyimi sunmalarıdır.

Android emülatörlerinin sürekli artan popülaritesi sayesinde, internet bu tür araçlarla doludur. Aşağıda herkesin kolaylıkla kullanabileceği en iyi iki Android emülatöründen bahsedeceğiz.

2.1 BlueStacks

BlueStacks adının emülatör dünyasında tanıtılmasına gerek yoktur. Binlerce oyunu kolaylıkla oynamanıza izin veren dünyanın ilk bulut tabanlı Android oyun platformudur. Kullanıcılar, uzun indirme veya kurulum prosedürü beklemeden PUBG veya başka herhangi bir oyunu doğrudan tarayıcıda oynayabilir.

BlueStacks’ı bu kadar popüler yapan şey, Windows, macOS ve Linux dahil olmak üzere tüm işletim sistemleriyle uyumlu olmasıdır.

BlueStacks kullanarak PUBG oynamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Web tarayıcınızdan BlueStacks indirme sayfasına gidin ve indirin.
 • Kurulumdan sonra BlueStacks Ana Sayfasında Google hesabınızda oturum açın.sign in bluestacks
 • Şimdi sağ üst köşedeki arama kutusunda PUBG’yi arayın ve resmi sürümü yükleyin.search game bluestacksinstall pubg game
 • Google Play sayfasında PUBG simgesini göreceksiniz. Başlatın ve oynamaya başlayın.bluestacks play

NOT: BlueStacks oldukça kullanışlı bir araçtır ve ücretsiz olduğunu söylemeye gerek bile yok. Ancak uyumsuzluk sorunlarını çok sık gösterir. Programın saatlerce yüklenmesini beklemekten daha sinir bozucu bir şey olamaz. Ek olarak BlueStacks, düşük kaliteli PC’lerde, özellikle de 4 GB’den daha az RAM’e sahip sistemlerde yavaş olabilir.

2.2 Tencent Gaming Buddy

PUBG sevenler için özel olarak tasarlanmış bir başka güçlü Android emülatörü. Kullanımı son derece kolaydır ve kusursuz bir oyun deneyimi sunar. Orta seviye PC’leri olan kullanıcılar için Tencent Gaming Buddy emülatörü, PUBG’nin keyfini daha büyük bir ekranda çıkarmak için mükemmel bir yol arkadaşı olabilir.

Tencent emülatörü ile PC’de PUBG mobile nasıl oynanır:

 • Emülatörü resmi web sitesinden indirin ve bilgisayarınıza kurun.tencent gaming buddy
 • Bundan sonra, PUBG’yi yüklemek için ekrandaki talimatları izlemelisiniz. İşlemin tamamlanması biraz zaman alacaktır.
 • Şimdi Oynat’a tıklayın ve fareniz ve klavyenizle PUBG oynamaya başlayın. İsterseniz ayarları da özelleştirebilirsiniz.tencent customize controls

3. Emülatör Olmadan PC’de PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Çoğu oyuncu, bilgisayar kaynaklarını çok fazla tükettiği için oyun oynamak için bir emülatör yüklemeyi tercih etmez. İşte burada ekran yansıtma uygulamaları devreye giriyor.

Bu basit ama zengin özelliklere sahip araçlar, kullanıcıların akıllı telefonlarını bir PC’de gerçek zamanlı olarak görüntülemesini sağlıyor. Böylece PUBG gibi oyunları, Snapchat gibi uygulamaları ve telefona yüklenen tüm uygulamaları büyük ekranda kullanmalarını sağlıyor. 2022’nin en çok aranan ekran yansıtma aracını sizlere tanıtalım.

iMyFone MirrorTo Ekran Yansıtma Uygulaması

iMyFone MirrorTo, cep telefonunu PC ekranına yansıtmak için en iyi ve en verimli uygulamadır. Kullanım kolaylığı ve kusursuz bağlantısı onu, ekran yansıtma uygulamaları arasında piyasadaki diğer benzer oyunculardan ayırıyor.

iMyFone MirrorTo’yu aşağıdaki adımları izleyerek kullanabilirsiniz:

 • Bilgisayarınızda iMyFone MirrorTo’yu kurduktan sonra, başlatın.mirror to install
 • Şimdi, USB kablo yardımıyla cep telefonunuzu PC’ye bağlayın. USB Ayarlarına gidin ve “Transferring files” (Dosyaları aktarma)ya basın.transfer files
 • Bu adımda, başlamak için cep telefonunuzda USB hata ayıklamasını etkinleştirin.enable usb debugging
 • Daha sonra, iMyFone’un akıllı telefonunuzdan PC’nize erişmesine ve yansımasına izin vermek için “Turn On” (Aç) a basın.open permission
 • İşte bu kadar, artık PUBG’nin keyfini büyük ekranda çıkarabilirsiniz.control phone to play pubg mobile

NOT: Kullanıcılardan gelen geri bildirimler ve kendi araştırmalarımıza dayanarak, iMyFone MirrorTo, herhangi bir PC’de akıcı bir şekilde PUBG oynamak için en iyi seçenek olarak karışımıza çıkıyor. Bununla birlikte oyun kontrollerini kişiselleştirmek için en iyi ekranı ve tonlarca seçenek sunuyor. Ayrıca oyun kayıtlarını akıllı telefonunuza kaydetmesi de bir diğer artısı.

Son Söz

Özetlemek gerekirse bu makalede, PUBG Mobile’ı PC’de hem ömülatörle hem de emülatörsüz nasıl oynanacağına dair kapsamlı bir kılavuz sunduk. İncelediğimiz tüm yöntemler verimli, kullanımı kolay ve daha büyük bir ekranda PUBG oynamanın heyecan verici hissini sunuyor. Ancak, mümkün olan en iyi oyun deneyimini elde etmek için kullanıcıların iMyFone MirrorTo’yu tercih etmelerini öneriyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık