Akıllı telefonlarda mesaj yazarken zorlanıyorsanız veya mesaj yazmak için farklı alternatifler arıyorsanız, bu yazımızda anlatacağımız yöntem çok hoşunuza gidecek. Android telefonlarda ve iPhone’da parmağınızı klavye üzerinde kaydırarak mesaj yazabilirsiniz. Biz örneğimizde Samsung telefon kullandık ancak diğer telefonlarda da benzer şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

Mesaj yazmak için parmağı klavyede kaydırmak oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Parmak kaydırarak mesaj yazmak birçok kişi için daha kolay ve hızlıdır. Akıllı telefonunuzun Klavye ayarları kısmına gelerek, yapacağınız küçük bir değişiklikle, parmak kaydırarak mesaj yazma işlemini aktif hale getirebilirsiniz. Gelin şimdi bu işlemi resimli olarak anlatalım.

Parmak Kaydırarak Mesaj Yazma

  • Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel Yönetim seçeneğini seçin.
  • Samsung Klavye Ayarları seçeneğini seçin.

samsung klavye ayarlari

  • Kaydırma, dokunma ve geri bildirim seçeneğini seçin.
  • Klavye Kaydırma Kontrolleri seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada, Yazmak için kaydırın seçeneğini seçin.

parmak kaydirarak mesaj yazma

Böylece Parmağınızı bir harften diğerine kaydırarak metin girebilirsiniz. Bu özellik tam klavye düzenleriyle en iyi şekilde çalışır. Bu arada Geri al ve Yinele hareketlerin aynı anda kullanılamadığını belirtelim.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi biz Samsung telefonda parmak kaydırarak mesaj yazma işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Ancak iPhone, Xiaomi, Huawei, Oppo, Nokia, LG, Honor gibi diğer akıllı telefonlarda da, Ayarlar bölümüne girip Klavye ayarları kısmından bu özelliği açabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık